Chambéry 29:30 Cesson Rennes
Cesson Rennes

Dva pogotka Bičanića u minimalnom porazu Chambéryja

Mihaela Bradovski • subota, 16.03.2013.

Posljednji susret 18. kola francuskog rukometnog prvenstva u subotu su odradili rukometaši Chambéryja i Cessona. Dva boda, zahvaljujući pogotku Igora Anića, otišla su u Rennes čime je sastav čije boje brani i hrvatski reprezentativac Damir Bičanić ostao na četvrtoj poziciji, dva boda iza Dunkerquea...

Chambéry Savoie - Cesson Rennes Metropole HB 29:30 (10:15)

Nakon Tremblaya i Billerea i rukometaši Chambéryja izgubili su pred vlastitim navijačima utakmicu 18. kola. Uspješnija je za pogodak bila momčad Cesssona koja je ovime prekinula niz od dva uzastopna poraza. Sastav Marija Cavallija kao i u prošlom kolu nije mogao računati na svog prvog strijelca Edina Bašića. Hrvatski reprezentativac Damir Bičanić večeras je poentirao dva puta iz šest pokušaja.

Nakon uvodnog minimalnog vodstva domaćih momčad iz Rennesa po prvi je puta u prednost prešla nakon pet minuta igre. Za 3:2 gostiju pogodio je tada Romain Ternel. Desetak minuta kasnije Sassi Boultif, strijelac ukupno osam pogodaka i samim time najuspješniji šuter na utakmici, donosi Cessonu +4, a prvi svoj pogodak Bičanić postiže četiri minute prije isteka prvih pola sata. Chambéry je tada bio u zaostatku od šest golova.

Šest pogodaka u plusu Cesson je ponovno bio odmah na samom startu nastavka, pogodak za 16:10 postigao je Igor Anić, a već u idućoj akciji put do domaće mreže pronalazi i Suty. Momčad Davida Christmanna ove sezone u velikom je broju susreta imala problema s realizacijom u pojedinim periodima, a isto se dogodilo i ove subote između 44. i 50. minute. Chambéry je u tada s 19:24 uspio stići nadomak izjednačenja.

Točno deset minuta prije kraja Timothey N'Guessan donosi izjednačenje i od tada postavljenih 25:25 igra se pogodak za pogodak, a posljednji je, vrijedan oba boda, uspio postići Anić u posljednjim sekundama. Osim Boultifa odličan posao na putu do ove pobjede odradio je Benjamin Briffe sa šest pogodaka, ali i vratar Genty s 14 obrana. Na suprotnoj strani Nebojša Grahovac skupio ih je 13, a u napadu je najuspješniji bio Paty (7).