Minimalno slavlje Dunkerquea nad Aixom, pobjede Montpelliera, Créteila i Sélestata

Mihaela Bradovski • petak, 15.03.2013.

Četiri utakmice odigrane su u petak u sklopu 18. kola francuskog rukometnog prvenstva. Na domaćem terenu slavili su Dunkerque i Montpellier, dok su kao domaćini uspješni bili Créteil i Sélestat. Od hrvatskih igrača najuspješniji je večeras bio Davor Dominiković s pet pogodaka i stopostotnim učinkom...

Dunkerque Grand Littoral - Aix en Provence 27:26 (17:13)

Momčad Dunkerquea zahvaljujući pogotku Pierrea Soudryja u 59. minuti stigla je do pobjede nad pretposljednjim Aixom. Gostujući sastav u velikoj je mjeri namučio favoriziranog domaćina, no zahvaljujući kasnijoj pobjedi Cretéila nad Tremblayem ponovno zauzima 13. poziciju. Iza Karabatića i društva u ovom je trenutku tek, za prvoligaško društvo, preslabi Billere.

Domaći su rukometaši na startu dvoboja stigli do 3:0, a ista je razlika na semaforu stajala i u devetoj minuti nakon što je po treći put pogodio Espen Lie Hansen, inače najbolji šuter Dunkerquea na ovom susretu s osam pogodaka. Osim Hansena odličan je bio i vratar Gerard, s 18 obrana opravdao je poziv francuskog izbornika Oneste. U 17. minuti precizan je za 10:6 svoje momčadi bio Kornél Nagy i iako je Bečirović četiri minute prije odlaska na odmor pogodio za -1, sastav Patricka Cazala prvo je poluvrijeme zaključio s četiri pogotka prednosti.

Šest minuta igre u nastavku trebalo je domaćinu da postigne svoj idući zgoditak, Aix je uspio smanjiti na 18:15, a pravi je povratak uslijedio u posljednjih desetak minuta susreta. Ponovno je gostujuća mreža mirovala šest minuta, a ovoga puta rukometašima Aixa to je bilo dovoljno za dolazak na 26:26. Dvije minute prije kraja za to je izjednačenje pogodio Nikola Karabatić. Bio je to njegov sedmi pogodak na susretu.

Montpellier - US Ivry handball 34:30 (19:13)

U dvoboju između Montpelliera i Ivryja uspješniji je bio francuski prvak. Domaći sastav slavio je rezultatom 34:30 uz sjajnu predstavu slovenskog reprezentativca Vida Kavtičnika. Kavtičnik je u ovu pobjedu, kojom je zaostatak za PSG-om smanjen na pet bodova, ugradio deset pogodaka. Po šest su postigli Accambray i Vilovski, a dva se puta u strijelce upisao i Petar Metličić.

Na suprotnoj strani, u kadru Ivryja zaigrao je još jedan bivši hrvatski reprezentativac. Davor Dominiković susret je arhivirao sa stopostotnim učinkom. Svih pet pokušaja prema Robinu pronašli su put do mreže. Prvi pogodak Dominikovića u petoj je minuti njegovom sastavu donio minimalnu prednost, no nakon tih 3:4 momčad Patricea Canayera povećava ritam i u 21. minuti vodi s 15:9.

Šest pogotka prednosti Montpellier je imao i na ulasku u posljednju četvrtinu susreta. Za 26:20 pobrinuo se Vilovski, a iako je Ivry u završnim minutama uspio smanjiti taj zaostatak, za bolji rezultat od 34:30 više nije bilo vremena. Gosti se nakon 18. kola nalaze u donjem dijelu poretka s jednakim brojem bodova kao i Fenix.

Créteil slavio na gostovanju, Billere još jednom teško poražen

Poput Dominikovića stopostotan je u 18. kolu bio i Vladimir Ostarčević u dresu Tremblaya. Hrvatski internacionalac postigao je tri zgoditka u porazu svoje momčadi. Naš trojac u Créteilu, Jerković - Vranić - Obad pronašao je svoje mjesto u konkurenciji za ovaj susret, no niti jedan svoj učinak nije poboljšao s početne nule.

Sa sedam pogodaka najuspješniju šuter čitavog susreta bio je domaći Matthieu Drouhin, dok je na suprotnoj strani najviše, njih šest, postigao Stanković. Petu ovosezonsku pobjedu gosti su ostvarili rezultatom 25:22, na poluvremenu su vodili s dva razlike, a dvije minute prije kraja imali su i pet pogodaka prednosti.

Najuvjerljiviju pobjedu u petak je upisala momčad Sélestata. Posljednjeplasirani Billere još je jednom bio nemoćan i tako i nakon 18. kola nema niti jedan bod na kontu. Do sjajne 38:24 (11:17) pobjede gostujuću momčad predvodio je Đorđe Pešić, strijelac osam pogodaka. Valentin Aman dodao je šest, no prvo ime susreta ipak je bio vratar Fulop s 19 obrana.