Toulouse 26:22 Saint-Raphaël
Saint-Raphaël

Fenix iznenadio Saint-Raphael na otvaranju 18. kola LNH-a

Mihaela Bradovski • srijeda, 13.03.2013.

Prvi su u sklopu 18. kola francuskog rukometnog prvenstva na teren izašli igrači Fenixa i Saint-Raphaela. Nakon dva kola bez pobjede dva su boda otišla na stranu domaćeg sastava u čijim je redovima glavnu ulogu preuzeo vratar Pardin s 21 obranom...

Fenix Toulouse Handball - Saint-Raphael 26:22 (15:10)

Rukometaši Fenixa nakon dva neuspješna kola uspjeli su stići do punog plijena u domaćem susretu protiv Saint-Raphaela. Momčad iz Toulousea bila je uspješnija za četiri pogotka, a ovom pobjedom osigurala je 11. poziciju nakon 18. kola i uz eventualnu pobjedu Aixa. S druge strane, gostujući sastav propustio je priliku izravnati se s Nantesom.

Kao i tokom dosadašnjeg dijela sezone prvo ime u napadu Fenixa bio je njegov kapetan Jerome Fernandez. U posljednja tri kola kapetan francuske reprezentacije postigao je 31 pogodak, a večeras je u šestu ovosezonsku pobjedu ugradio sedam pogodaka iz 11 pokušaja. Po četiri su postigli Porte i Ayed, odnosno Juriček u dresu Saint-Raphaela. Prevagu je osim Fernandeza napravio i odlični Wesley Pardin s 21 obranom.

Domaći je sastav poveo s 3:0, nakon što je susret pogotkom u četvrtoj minuti otvorio Pierrick Chelle. 11 minuta igre trebalo je Fenixu da poveća prednost na 7:2 i situacija se na terenu, pa tako niti na semaforu nije značajnije mijenjala sve do devet minuta prije odlaska na predah. Juriček je tada svojim prvim pogotkom primaknuo svoju momčad na svega pogodak zaostatka.

Ipak, do isteka prvih pola sata domaći su navijači ponovno mogli uživati u +5 svoje momčadi, za 15:10 na poluvremenu pobrinuo se Fernandez. Deset minuta nakon povratka na parket, Anouar Ayed poentirao je iza leđa gostujućeg vratara i tu je sastav Joëla Da Silve otišao na ugodnih 19:12. Pokazalo se to dovoljnim za slavlje bez obzira na smanjen tempo u posljednjih šest minuta u kojima je domaćin postigao tek dva pogotka.

18. kolo nastavlja se u četvrtak utakmicom između Nantesa i lidera PSG-a. Bit će to ujedno i dvoboj između Stefana Vujića i Marka Kopljara.