Nantes
Nantes 26:24 Paris Saint-Germain
Paris Saint-Germain

Mihaela Bradovski • četvrtak, 14.03.2013.

Momčad Nantesa prva je kojoj je u aktualnoj sezoni pošlo za rukom zaustaviti vodeći PSG. 18. kolo francuskog rukometnog prvenstva pokazalo se nesretnim za sastav Philippea Gardenta u čijim je redovima ponovno odličan bio Marko Kopljar. Njegova dobra predstava međutim nije bila dovoljna protiv domaćina predvođenim zlatnim španjolskim reprezentativcima...

Nantes - Paris Saint Germain Handball 26:24 (13:12)

U posljednjih pet kola momčad Thierryja Antija ubilježila je remi, poraz, ali i tri uzastopne pobjede i trenutno zauzima petu poziciji s bodom manje u odnosu na Dunkerque i Chambéry. Francuski prvak Montpellier ovim je dobio priliku barem malo smanjiti zaostatak od sedam bodova za sve do večeras stopostotnim PSG-om.

Domaćina je na putu do ove velike pobjede predvodio Španjolac Valero Rivera s osam pogodaka i tek jednim promašenim šutom. Rivera je ujedno i najbolji strijelac dosadašnjeg dijela sezone. Šest zgoditaka dodao je njegov reprezentativni kolega Maqueda, a razočarao u ovom derbiju nije niti vratar Siffert sa 16 obrana. Iz konkurencije za ovaj dvoboj izostavljen je 21-godišnji hrvatski internacionalac Stefan Vujić.

Iako je izostao nama zanimljiv dvoboj između njega i Kopljara, desni vanjski pariškog sastava i hrvatske reprezentacije još je jednom bio na visokoj razini. Deset je udaraca uputio na protivnička vrata, od toga je precizan bio sedam puta, baš kao i Mikkel Hansen (14 pokušaja). Osim Kopljara tijekom sezone veliki su dio posla obavljala krila Abalo i Honrubia. Potonji je preskočio ovaj susret dok je Abalo iz četiri pokušaja bio precizan tek jednom.

Sam start susreta pripao je Riveri i Kopljaru, autorima prvih pogodaka za svoje momčadi, a zatim je uslijedio period igre pogodak za pogodak uz minimalne prednosti gostujućeg sastava. Igralo se tako do 15 minute kada je za prvih +2 PSG-a pogodio Hansen. Već u idućoj akciji točan je bio i Bojinović, a tri su razlike Gardentovi igrači držali i pet minuta prije odlaska na predah.

Za odličnu završnicu prve polovice dvoboja pobrinuli su se Rivera, Sayad i Borja Fernandez koji su svojim pogocima režirali izjednačenje u svega dvije minute. U posljednjoj minuti svoj četvrti i peti pogodak postiže raspoloženi Rivera i Nantes u nastavak ulazi s pogotkom prednosti.

Baš kao i na startu prvog poluvremena i prvih devet minuta drugog obilježila je igra pogodak za pogodak, ovoga puta uz minimalnu prednost na domaćoj strani, a onda je za 17:15 pogodio Maqueda. S dva pogotka PSG u egalu drži hrvatski reprezentativac, a u 43. se i po treći put u nizu upisuje u listu strijelaca. No +1 u korist gostiju nije se dugo održalo, ekspresno je izjednačio Rivera, a zatim Sayad ponavlja Kopljarovu solo dionicu u 48. minuti Nantes stiže do 21:19.

Dvije minute prije kraja Fernandez domaćinu donosi tri razlike i iako klupa PSG-a minutom odmora pokušava promijeniti nešto u svoju korist do kraja je ostalo premalo vremena. Tek se Kopljar uspio još jednom upisati u strijelce, na ulasku u posljednju minutu pogodio je za konačnih 26:24.

• Obrisan korisnik15.03.2013. u 15:26
    PSG-u puno nedostaje Honrubija jer Abalo uglavnom izvodi atrakcije, a šut sinoć 1/4 i exsibicije biće pogubne iduće godine u LC.Kopljar nakon 18 kola prvi šuter s 81 pog.,,65%,a Abalo 58%.Obrana,asistencije.....BRAVO MARKO!
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 11:57
    Informativno jer vidim da se uvijek spomije samo Vujić, u Nantesu igra i Michele Škatar iz Umaga...
  • Obrisan korisnik15.03.2013. u 09:47
    jak je nantes, ne iznenađuje me ova pobjeda! stvarno je Fr liga postala jako kvalitetna...nakon njemačke druga najjača u europi!