Nexe Našice 27:25 Izviđač CO
Izviđač CO

Našičani konačno uspjeli prekinuti niz poraza

Ivana Strahija • nedjelja, 17.03.2013.

U Našicama su navijači konačno imali razloga za slavlje. Domaći Nexe uspio je protiv Izviđača prekinuti seriju od četiri poraza i pokazati djelić igre koja ga je ranije krasila...

NEXE – IZVIĐAČ MI GRUPA 27:25 (14:11)

SEHA liga, 17.kolo
Našice, ŠD OŠ kralja Tomislava, gledatelja 700
Suci: Miljan Vesović i Novica Mitrović (obojica Crna Gora)
Delegat: Nebojša Vujisić (Crna Gora)

NEXE: P. Lelić (7 obrana), Bureš, Eter 4, F. Lelić 1, Mrđenović 5, Varvodić 4, Knez 1, Slišković 3, Pivac (5 obrana), Vujić, Hajmiler, Tomić, Božić Pavletić 3, Šunjić, Obranović 2, Ivić 4
Trener: Kasim Kamenica

IZVIĐAČ: Jarak 2, Bubalo 1, Zeljić 7, Bošnjak 2, Mandić, Pavlak 1, Vidović 3, Prskalo (9 obrana), Boras 2, Šarac 1, Ereš 6, Ševo, Hrstić
Trener: Mladen Škorput

SEDMERCI: Nexe 1/2 ( F.Lelić), Izviđač 2/2 (Boras 2)
ISKLJUČENJA: Nexe 6 minuta (Mrđenović, Slišković, Obranović), Izviđač 2 minute (Vidović)

Konačno je došao i kraj nizu poraza Našičana, a pobjedu su rukometaši Nexea čekali kao ozebli sunce. Ipak, do trijumfa nad Izviđačem nisu stigli lako, žilavi protivnici, iako do sad relativno neuspješni u regionalnom natjecanju, nisu se predali samo tako.

U prilog tome govori i rano vodstvo momčadi iz Bosne i Hercegovine, koja je brzo otišla na 2:4. Nexe sustiže Izviđač na 6:6 i potom golom Marka Mrđenovića preokreće rezultat u svoju korist. Gosti ipak nastavljaju pratiti domaćine u stopu, a gol za gol igru prekida Šime Ivić u 24. minuti i po prvi puta vodi Nexe na +2 (11:9).

Do kraja poluvremena Nexe uspijeva napraviti +3, no to su Izviđači uspjeli istopiti do 40. minute, kad za izjednačenje pogađa Kristijan Jarak. Ali, Našičani su čvrsto naumili izvojevati pobjedu i nisu si dopustili da potonu duhom, te su uspjeli ostati u prednosti i na kraju upisati tri regionalna boda na svoj konto.

"Prva pobjeda u nastavku sezone. Loše smo igrali cijelu utakmicu, nismo se mogli sastati sami sa sobom u obrani. Izviđač nam je zabijao sa svih pozicija. Pobijedili smo teško, ali zasluženo. Večeras smo bili sretniji i spretniji od gostiju", kazao je nakon susreta Albin Eter, autor četiri našička pogotka.

Pobjeda je svakako digla samopouzdanje momčadi, pa Eter vjeruje da se sezona može zaključiti u pozitivnom tonu. "Očekuje nas još gostovanje u Prešovu gdje ćemo ponovno dati sve od sebe i pokušati pobijediti. Ukoliko ponovimo igru iz Skopja, angažirano i borbeno, možemo se nadati novim bodovima."

Njegov suigrač Josip Božić Pavletić postigao je tri gola te kazao kako su do pobjede Našičani došli teže od očekivanog: "Upisali smo bodove prije početka utakmice što je najgora moguća stvar. Izviđač je došao u Našice pobijediti i uzeti bodove, to su potvrdili svojom igrom. Mi smo loše ušli u utakmicu i to nas je pratilo cijelo vrijeme. Nedostajalo nam je tečnosti u igri, obrana je curila na sve strane. No, najvažnije je da smo pobijedili, osvojili nove bodove i prekinuli neugodnu seriju poraza."

Do susreta s Tatranom proći će deset dana, prije toga će Nexe odraditi obavezu u Kupu i dočekati Marina Kaštela u petak 22. ožujka u 16.30 sati, u osmini finala kup-natjecanja.