Regionalna liga (M), 17. kolo, 16.03.2013, 19:00 h
Lovćen Cetinje 30:28 RK Zagreb
RK Zagreb

Lovćen ponovio prošlogodišnji uspjeh i opet na svom terenu svladao Zagrebaše

Damir Žbulj • subota, 16.03.2013.

Rukometaši Croatia osiguranje Zagreba u 17. kolu regionalne SEHA lige gostovali su kod Lovćena u Cetinju te su doživjeli uvjerljiv poraz, iako konačni rezultat sugerira izjednačenu utakmicu. Domaći rukometaši već su u prvom poluvremenu vodili i osam pogodaka viška, u nastavku je njihova prednost bila sedam golova, dok su Zagrebaši u završnici uspjeli samo rezultatski uljepšati dojam, za konačnih 30:28.

Hrvatski prvak već je i prije posljednja dva kola osigurao završni turnir regionalne lige, ali je četvrtim ovosezonskim porazom u ovom natjecanju vjerojatno ostao bez prilike da u Skoplje narednog mjeseca stigne s vodeće pozicije. Lovćen je s druge strane porazom kod Meškova izgubio svaku priliku za Final Four, ali zato nije propustio da baš poput prošle sezone slavi pred svojim navijačima protiv renomiranog suparnika iz Zagreba.

"Protiv Zagreba ćemo odigrati kao da još imamo šansi za Final Four Ne dolazi nam takva momčad u Cetinje svakog dana, obaveza nam je da napravimo sve što je u našoj moći kako bismo dobili ovu utakmicu," govorio je domaći trener Zoran Abramović pred početak dvoboja sa Zagrebašima i sve ono što je i najavio, to je njegova momčad i ostvarila.

CO Zagreb je u Crnu Goru stigao bez svog prvog trenera, koji je zbog skorašnjih reprezentativnih obveza prepustio na ovom gostovanju vođenje momčadi svom novom pomoćniku Borisu Dvoršeku, međutim, baš kao što je lani Obrvan sa svojom ekipom u Cetinju ostao na -2 (27:25), tako je i ovosezonska ekipa ostala u identičnom minusu.

Učinak igrača

Kod Zagrebaša, osim Matulića s osam postignutih pogodaka, dobar je bio i Josip Valčić, koji je precizan bio sedam puta. Brozović, Marić i Stepančić dodali su svaki po tri gola, Šebetić je precizan bio dvaput, a Tonči Valčić i Šprem jednom. Mandalinić je ostao bez napadačkog učinka.

Izostanak kapetana Horvata sigurno nije opravdanje za poraz, jer je odličnu partiju pružila njegova zamjena, hrvatski reprezentativac Jerko Matulić, koji je postigao osam golova te je bio najefikasniji gost.

Domaćin je već u prvom dijelu praktički riješio pitanje pobjednika, kada je pred kraj prvog dijela stigao do prednosti od 16:8, što dovoljno govori o slabostima obrane hrvatske ekipe, no, do odmora su ipak uspjeli smanjiti zaostatak i u nastavak ući s -5, točnije sa 16:11.

U nastavku slična priča, Lovćen ima i do sedam pogodaka prednosti, bilo je i 24:17, ali serijom golova u završnici samo su gosti iz Zagreba popravili dojam.

30:28 bilo je na kraju, nedovoljno za bodove.

Kapetan Lovćena Igor Marković postigao je čak 11 golova, dok je Nemanja Grbović precizan bio šest puta. Narednog vikenda igra se posljednje kola regularnog dijela sezone kada u Kutiju šibica dolaze Ljubo Vukić i Robert Markotić sa svojim Meškovom iz Bresta.