TV Großwallstadt 26:31 Hannover-Burgdorf
Hannover-Burgdorf

Bundesliga: Hannover u završnih 15 minuta slomio otpor Grosswallstadta

Igor Šestak • nedjelja, 17.03.2013.

Na gostovanju kod Grosswallstadta rukometaši Hannovera su slavili s 31:26 i spustili zastor na 24. kolo Bundeslige. Pobjeda im je donijela skok na peto mjesto na tablici, a za nju su najzaslužniji Morten Olsen i Lars Lehnhoff...

U posljednjoj utakmici 24. kola Bundeslige Hannover je na gostovanju kod Grosswallstadta slavio rezultatom 31:26. Do odlučujuće prednosti gosti su stigli u završnih 15 minuta utakmice, a s dva osvojena boda izbili su na peto mjesto tablice. Imaju bod više, ali i utakmicu više od HSV-a. Grosswallstadt je pak doživio svoj četvrti uzastopni poraz i još uvijek se nalazi duboko u zoni ispadanja.

Prvih 30 minuta proteklo je u izjednačenoj igri, a takav je na poluvremenu bio i rezultat (13:13). Gosti su u sedmoj minuti imali vodstvo 3:1, ali su potom primili tri uzastopna pogotka. Do nove osjetnije prednosti Hannover je stigao u 22. minuti kada je na semaforu stajalo 8:11, no domaći su i taj zaostatak uspjeli nadoknaditi i otići na poluvrijeme u egalu.

Takav odnos snaga zadržao se i u prvoj polovici drugog dijela. Uglavnom se igralo gol za gol, a gosti su na ulasku u završnih 15 minuta imali minimalno vodstvo 21:20. No, nakon toga su konačno uspjeli slomiti otpor žilavih domaćina. Serijom 5:1 došli su do velikih pet golova prednosti, a do kraja utakmice preostalo je tek sedam minuta. Nedovoljno da bi domaćini realizirali još jedan rezultatski povratak. Hannover je uspješno priveo utakmicu kraju i slavio s 31:26.

Najbolji pojedinci pobjedničke momčadi bili su Morten Olsen i Lars Lehnhoff. Svaki od njih zabio je po sedam golova, od toga jedan iz sedmerca. Četiri pogotka postigao je Torge Johannsen. Kod domaćih se s pet pogodaka istaknuo Maximilian Holst, a po četiri su zabili Michael Spatz i Joakim Larsson.

Utakmice 25. kola igraju se od 20. do 24. ožujka, a među njima je i veliki derbi između Flensburga i Rhein-Neckar Löwena, koji će se odigrati u srijedu navečer.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938