Nova dobra predstava HSV-a, pet golova raspucanog Lackovića

Igor Šestak • četvrtak, 14.03.2013.

Nakon desetodnevne stanke Bundesliga je ponovno u pogonu. U srijedu je odigrano šest utakmica 24. kola, a iznenađenja nije nedostajalo. Drugoplasirani Rhein-Neckar Löwen izborio je tek remi na gostovanju kod Lemga, a bez pobjednika je završila i utakmica Balingena i Füchsea u kojoj je pet golova zabio Ivan Ninčević. Problema nisu imali Flensburg i HSV koji su upisali vrlo uvjerljive pobjede, a za momčad iz Hamburga dobre su nastupe upisali Blaženko Lacković, Domagoj Duvnjak i Igor Vori...

HSV odjurio do još jedne pobjede, pet golova Lackovića

Rukometaši HSV-a su u 24. kolu Bundeslige ugostili Gummersbach i nastavili s dobrim igrama. Za ligaški poraz ne znaju još od 5. prosinca, a do nove pobjede stigli su vrlo uvjerljivo rezultatom 32:21. S nova dva boda preskočili su Hannover na petom mjestu Bundeslige, a ponovno su zapažene uloge igrali hrvatski igrači. S druge strane, Vedran Zrnić nije bio raspoložen, a njegov klub i dalje se nalazi u grčevitoj borbi za ostanak u ligi.

Uoči utakmice očekivao se lagani posao za HSV, a da će tome biti tako pokazalo se već u prvih deset minuta. HSV je poveo s 9:2, a čak pet golova među sobom su podijelili Vori, Lacković i Duvnjak. Gosti su se malo pribrali pa sredinom prvog dijela došli na pet golova zaostatka, a ista je razlika bila i na poluvremenu (16:11). Početak nastavka donio je bijeg domaćina na 20:12 i do kraja susreta jedina je nepoznanica bila razlika pogodaka s kojom će HSV upisati svoju 15. prvenstvenu pobjedu. Gosti nisu uspjeli smanjiti svoj zaostatak i iz Hamburga su ispraćeni s 32:21.

Od trojice Hrvata u redovima HSV-a najefikasniji je bio Blaženko Lacković s pet golova iz devet pokušaja. Igor Vori i Domagoj Duvnjak po tri su se puta upisivali u strijelce s tim da je pivot imao jedan promašaj, a srednji vanjski dva. Prvi strijelac Hamburga bio je Hans Lindberg sa sedam golova, Marcin Lijewski je dodao šest, a na golu je s 19 obrana (51 posto) briljirao Bitter. Gostujuću momčad je s osam golova predvodio Adrian Pfahl, dok se Vedran Zrnić u strijelce upisao samo jednom. Imao je tri neuspješna pokušaja iz igre te jedan nerealizirani sedmerac.

Häfner u zadnjoj minuti s dva pogotka donio Balingenu bod protiv Füchsea

Prilično neočekivano jedan su bod u utakmici 24. kola ispustili igrači berlinskog Füchsea. Gostovali su kod Balingena, kluba iz donjeg doma bundesligaške tablice, i odigrali tek 29:29. Taj bi ih remi mogao skupo stajati jer sada imaju samo dva boda više od HSV-a koji je u naletu, a koji je odigrao i jednu utakmicu manje. Za berlinski klub zaigrali su i hrvatski igrači, Ivan Ninčević i Denis Špoljarić.

U prvoj polovici prvog dijela prednost su uglavnom držali domaći igrači, a preokret se dogodio u periodu od 19. do 24. minute kada su gosti od minimalnog zaostatka 9:8 stigli do vodstva rezultatom 14:11. Na poluvrijeme su odnijeli jedan gol prednosti, a u nastavku su momčadi bile vrlo izjednačene. Korak ka pobjedi Lisice su napravile u 57. minuti kada su povele s 28:25, no uspjele su to prokockati. Na ulasku u zadnju minutu na semaforu je stajalo 27:29, ali domaći su ipak izvukli bod golovima Häfnera, od kojih je drugi pao u posljednjoj sekundi utakmice.

Najbolji strijelci gostiju bili su Iker Romero i Ivan Ninčević, pri čemu je Španjolac sve golove postigao iz igre, dok je Hrvat dva zabio iz igre, a sedmerce gađao 3/3. Nažalost po njega, istaknuo se i tehničkom pogreškom u posljednjem napadu Füchsea. Denis Špoljarić i ovaj je put ostao bez napadačkog učinka, a pred svojim se vratima istaknuo jednim skrivljenim sedmercem. U redovima Balingena najbolji je bio Benjamin Herth sa sedam golova, dok su Dragan Tubić i junak Kai Häfner zabili po četiri pogotka.

Löwen na gostovanju kod Lemga u infarktnoj završnici "ukrao" bod

Bez pobjednika završio je i dvoboj Lemga i Rhein-Neckar Löwena. Domaćini ove utakmice igraju kao preporođeni u drugom dijelu sezone i Lavove su dočekali s nizom od sedam pobjeda. Bili su vrlo blizu osme, ali gosti iz Mannheima su se ipak izvukli i osvojili barem jedan bod. Njime su se privremeno izjednačili s Kielom na vrhu Bundeslige, ali Zebre u subotu igraju utakmicu protiv slabašnog Neuhausena i vjerojatno će im pobjeći na dva boda prednosti.

Prvo poluvrijeme prošlo je u izjednačenoj igri, a najveću prednost imali su gosti u desetoj minuti kada su vodili sa 6:3. Nakon 30 minuta rezultat je bio 13:12 za Lemgo, a odličnom prvom polovicom drugog dijela domaćini su došli do šest golova prednosti (23:17). Šest i pol minuta prije isteka vremena Lemgo je vodio s 25:20, a onda je krenuo nevjerojatan povratak Lavova. U samo tri minute zabili su četiri uzastopna gola i došli na minus jedan. Na 26:26 izjednačili su minutu prije kraja, no novu prednost Lemgu donio je Bechtloff deset sekundi prije kraja. U ludoj završnici Rhein-Neckar Löwen je ipak došao do boda pogotkom Schmida u zadnjoj sekundi.

Jens Bechtloff bio je najbolji strijelac utakmice s deset golova (sedmerci 4/5), a kod Lemga su se još istaknuli Martin Strobel i Hendrik Pekeler, svaki s četiri pogotka. Rhein-Neckar Löwen je predvodio Patrick Groetzki sa sedam golova, a po šest su zabili Alexander Petterson i Andy Schmid.

Uvjerljivi Flensburg, Magdeburg prekinuo negativnu seriju

Svoju utakmicu 24. kola bez problema je u pobjedu pretvorio Flensburg. U svojoj je dvorani ugostio Wetzlar i veliku prednost stekao u prvom poluvremenu serijom od devet uzastopnih golova. Na poluvremenu je vodio s 20:13, a u nastavku uspješno čuvao stečenu prednost i upisao dva boda s konačnih 36:27. Do pobjede su ga vodili Holger Glandorf s devet i Anders Eggert sa šest golova, a pobjedom je došao na samo četiri boda zaostatka za Löwenom, uz utakmicu manje. Wetzlar je trenutno deseti, a u ovoj ga je utakmici "vukao" Tobias Reichmann s osam golova.

Uspješan je na gostovanju kod Melsungena bio Magdeburg i rezultatom 31:26 došao do prve pobjede u posljednjih pet kola. Nakon što su u 13. minuti gubili sa 7:4, igrači Magdeburga su do poluvremena prikazali odličnu igru i na veliki odmor otišli s vodstvom 16:11. Melsungen je sredinom drugog dijela došao na samo dva gola zaostatka, ali gosti su taj nalet odbili i na kraju bez stresova upisali dva boda. Najbolji strijelac utakmice bio je Magdeburgov Andreas Rojewski s osam golova, a dva manje je upisao Stian Tönnesen. Kod Melsungena po sedam su zabili Felix Danner i Savas Karipidis.

Essen je u prethodna dva kola upisao svoje prve dvije ovosezonske pobjede, no niz nije uspio nastaviti. U dvorani u Essenu do dva je boda lakoćom stigao Göppingen rezultatom 37:25. U prvih 16 minuta gledatelji su mogli vidjeti sasvim izjednačenu igru, a onda su gosti do poluvremena izgradili prednost od šest golova, koju su do kraja utakmice samo povećavali. Najzaslužniji za visoku pobjedu bili su Žarko Marković s deset i Pavel Horak s osam golova, dok je domaćine u porazu predvodio Ole Rahmel sa šest pogodaka.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938