Cipar 0:0(0:0) Švicarska
Švicarska

Iznenađenje na Cipru: Švicarcima tek bod protiv domaćina

Maj Gašparac • subota, 23.03.2013.

Nogometaši Cipra odigrali su na svojem terenu 0:0 s favoriziranom Švicarskom i osvojili svoj četvrti bod u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo...

Švicarski reprezentativci, unatoč inicijativi tijekom gotovo cijelog susreta, odigrali su 0:0 na gostovanju na Cipru. Nogometaši Ottmara Hitzfelda na taj način su propustili priliku povećati svoju prednost na vrhu skupine E na četiri boda. Trenutno su prvi s 11 bodova, a drugoplasirana Albanija i trećeplasirani Island ih imaju po devet. Reprezentacija Cipra je na pretposljednjem, petom, mjestu s četiri osvojena boda, a ovo joj je bio prvi remi u kvalifikacijama.

U prvom poluvremenu Švicarska je prijetila preko Harisa Seferovića, koji se našao u dvije vrlo dobre prilike, i Xherdana Shaqirija, no mreža domaćina nije se zatresla. S druge strane, dobru priliku za Ciprane imao je u desetoj minuti Christos Theofilu, no njegov pokušaj glavom je blokiran, a nakon pola sata igre Constatinus Makrides je pogodio vratnicu.

Nastavak susreta donio je veliki pritisak švicarskih reprezentativaca koji su nastojali doći do vodećeg zgoditka. Prvi je zaprijetio Johan Djourou nakon ubačaja iz kuta, no nije bio precizan. Zatim je uslijedilo nekoliko pokušaja Shaqirija, ali nije uspio svladati vratara Cipra Antonisa Georgallidesa.

Do kraja susreta Seferović i Shaqiri su se našli u još nekoliko dobrih prilika, no rezultat se nije mijenjao.

Te momčadi ponovno će se sastati 8. lipnja u sljedećem kolu kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo.