TV Großwallstadt 22:22 Gummersbach
Gummersbach

Zrnić pogotkom iz sedmerca donio bod Gummersbachu

Igor Šestak • srijeda, 27.03.2013.

U utorak je odigrana prva utakmica 26. kola Bundeslige. U dvoboju klubova iz donjeg dijela ljestvice Grosswallstadt i Gummersbach podijelili su bodove rezultatom 22:22. Za gostujuću momčad nastupio je i Vedran Zrnić i postigao tri pogotka.

Na otvaranju 26. kola Bundeslige Grosswallstadt je u svojoj dvorani ugostio Gummersbach. Uoči ovog dvoboja domaćini su serijom od pet poraza pali na samo začelje tablice, dok je Gummersbach u subotu svladao Melsungen i došao do nešto lagodnije situacije na 14. mjestu.

Pobjeda je u žestokoj borbi za opstanak bila silno potrebna i jednima i drugima, a utakmicu su bolje otvorili gosti i nakon pet minuta igre vodili s 2:0. Domaćini su se ubrzo vratili u egal, a gosti su do kraja prvog poluvremena još dva puta imali dva poena prednosti. U 16. minuti su vodili sa 6:4, a u 26. minuti 9:7. Nakon prvih 30 minuta Gummersbach je imao minimalnu prednost 10:9.

U nastavku su inicijativu preuzeli domaćini. U 40. minuti poveli su s 13:11, a vodstvo su uspjeli zadržati sve do 50. minute kada je Gummersbach privremeno izjednačio na 18:18. Igrači Grosswallstadta još su se jednom odvojili na plus dva i u 55. minuti imali prednost 22:20. Do kraja utakmice nisu uspjeli postići pogodak. Gosti su smanjili golom Fredrika Larssona, a bod im je donio Vedran Zrnić pogotkom iz sedmerca u 59. minuti.

Zrnić je ranije u utakmici uspješno izveo još jedan sedmerac, a jedan je pogodak zabio i iz igre. Osim njega, po tri su pogotka za Gummersbach zabili Adrian Pfahl, Dennis Krause i Christoph Schindler, dok je najbolji strijelac bio Larsson s četiri pogotka. Kod domaćina najraspoloženiji je bio Runar Karason sa sedam golova, dok je četiri zabio Chen Pomeranz.

Preostale utakmice 26. kola igraju se u srijedu navečer.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938