Uvjerljive pobjede Kiela i Löwena, Flensburgova serija pukla kod Lemga

Igor Šestak • četvrtak, 28.03.2013.

Vrlo bogata bila je srijeda u Bundesligi. Odigrano je čak osam utakmica 26. kola, a u akciji je bilo i sedam hrvatskih rukometaša. Vodeći dvojac, Kiel i Rhein-Neckar Löwen, upisao je vrlo uvjerljive pobjede. Od momčadi iz vrha tablice osladili su se još Füchse i HSV, dok to nije uspjelo Flensburgu. Za veliko iznenađenje i prekid Flensburgove pozitivne serije pobrinuo se Lemgo. Lübbecke je u svojoj dvorani teško stradao od Göppingena, Magdeburg je novu pobjedu upisao kod Wetzlara, dok pobjednika nije bilo u susretu Balingena i Mindena.

Kiel i Löwen slavili s dvoznamenkastim brojem golova

Uoči utakmica 26. kola Kiel je na vrhu Bundeslige imao dva boda prednosti pred Rhein-Neckar Löwenom, a budući da su i jedni i drugi upisali izrazito uvjerljive pobjede razmak je ostao isti. I Kiel i Rhein-Neckar Löwen igrali su utakmice 26. kola na domaćem parketu i svoje protivnike svladali s dvoznamenkastom razlikom golova.

Kielu je u goste stigao Essen, pretposljednji klub na tablici, pa se uvjerljiva pobjeda mogla i očekivati. Gosti su uspjeli povest s 1:0 i to je bilo sve od njih. Kiel je već do isteka četvrte minute vodio s 3:1, a u 15. je minuti na semaforu stajalo 10:3. Uspio je Essen uhvatiti period dobre igre pa u 23. minuti smanjiti zaostatak na tri gola, a na poluvremenu je gubio sa 16:12. Kiel je ubacio u višu brzinu u periodu od 41. do 56. minute. Gosti su u tih 15 minuta uspjeli postići samo jedan pogodak, dok su domaćini zabili devet i odjurili do prednosti 30:18. Essen je u završnici malo "uljepšao" poraz dolaskom na konačnih 33:23.

Prvo ime aktualnih prvaka ovoga je puta bio Dominik Klein, strijelac čak devet golova. Filip Jicha je s linije sedam metara imao realizaciju 4/5, a utakmicu je završio sa sedam postignutih golova, dok je jedan manje zabio Marko Vujin. Vrata je čuvao Andreas Palicka i skupio 15 obrana. U gostujućoj momčadi učinkom se istaknuo Julius Kühn sa šest postignutih golova.

Očekivalo se kako će Rhein-Neckar Löwen u ovom kolu imati teži posao jer mu je u goste stigao vrlo dobri Hannover, ali Lavovi su na kraju slavili još uvjerljivije od Kiela. U prvih dvadesetak minuta momčadi su prikazale izjednačenu igru, ali posljednju trećinu prvog poluvremena domaći su dobili s 8:2 i na odmor otišli s golemim vodstvom 19:11. Hannover se u nastavku nije uspio približiti na manje od šest golova zaostatka, dok su igrači Löwena nezaustavljivo punili njihovu mrežu i na kraju slavili s 39:28.

U odličnoj prezentaciji napadačkog rukometa najviše se istaknuo Andy Schmid s devet postignutih golova, dok su po pet za domaćine postigli Žarko Šešum, Patrick Groetzki i Alexander Petersson. U redovima Hannovera također su tri igrača upisala po pet pogodaka. Lars Lehnhoff je realizirao četiri sedmerca i dodao jedan pogodak iz igre, Morten Olsen je četiri zabio iz igre, a jedan iz sedmerca, dok je Mait Patrail sve pogotke postizao iz igre.

Lemgo zaustavio Flensburgov niz, HSV teško do pobjede nad Neuhausenom

Lemgo je prošlog tjedna izgubio od Magdeburga i tim neuspjehom prekinuo seriju od osam utakmica bez poraza, no brzo se vratio na pobjedničku stazu i to velikim skalpom. U svojoj dvorani ugostio je trećeplasirani Flensburg i pobijedio ga prilično uvjerljivo s 27:22. Gosti nisu imali svoj dan i gotovo su cijelu utakmicu proveli u "debelom" zaostatku. U prvih 15 minuta zabili su tek tri gola, a prvo su poluvrijeme izgubili s 14:7. Niti nastavak im nije donio mnogo radosti. Uspjeli su u 55. minuti doći na minus dva (22:20), ali u iduće tri i pol minute nisu poentirali i igrači Lemga su se odvojili na odlučujuću prednost.

Bila je do odlična predstava domaće momčadi, a ovim su trijumfom zaustavili sjajnu seriju Flensburga od 13 pobjeda i jednog remija od 10. studenoga. Briljirao je Lemgov vratar Carsten Lichtlein s 23 obrane, dok se u napadačkom segmentu najviše istaknuo Patrick Zieker zabivši sedam golova (sedmerci 2/3). Po četiri pogotka postigli su Timm Schneider i Martin Strobel. Gostujući vratar Mattias Anderson upisao je 15 obrana, a napad su s četiri pogotka predvodili Steffen Weinhold i Anders Eggert (sedmerci 3/4).

Gostujućom pobjedom nad Melsungenom po bodovnom učinku s Flensburgom se izjednačio berlinski Füchse, ali ima i utakmicu više. Momčad Ivana Ninčevića i Denisa Špoljarića dugo je lomila otpor žilavog Melsungena, a slomila ga je u drugoj polovici drugog poluvremena. Lisice su na poluvremenu vodile s 15:13, a 15 minuta prije kraja utakmice s 21:18. Utakmicu su riješile serijom 6:2 kojom su stigle do golemih 27:20 pet minuta prije kraja. Za domaćine povratka nije bilo i poraženi su s 30:24.

Ninčević nije bio posebno raspoložen. Zabio je dva pogotka i promašio jedan sedmerac, dok se Špoljarić po običaju nije upisao u strijelce, ali je zaradio jedno isključenje. Napad Füchsea predvodili su Johannes Sellin sa šest te Konstantin Igropulo i Sven-Sö Christophersen sa pet pogodaka. Kod domaćih su četiri igrača zabila po četiri pogotka - Michael Allendorf, Malte Schröder, Patrik Fahlgren i Jonathan Stenbäcken.

Svoju pozitivnu seriju uspio je nastaviti HSV. U posljednjih devet susreta tek je jednom remizirao, a do osme pobjede stigao je u Hamburgu protiv Neuhausena s 30:27. Nije to bila predstava za pamćenje hamburškog sastava i njegovi navijači morali su strepjeti za bodove protiv momčadi iz donjeg dijela ljestvice. Nakon prvih 30 minuta rezultat je bio 15:15, a gosti su u 35. minuti imali tri boda prednosti. HSV ipak nije dozvolio izjednačenje i u posljednjih je deset minuta napravio dovoljno za pobjedu. Kod rezultata 26:26 seriju od tri pogotka realizirali su Domagoj Duvnjak, Stefan Schröder i Hans Lindberg te osigurali svom klubu sva tri boda.

Od trojice Hrvata na radu u Hamburgu najviše je pokazao Duvnjak i zabio pet pogodaka. Igor Vori je gostujuću mrežu tresao četiri puta, a Blaženko Lacković jednom. Najefikasniji igrač HSV-a bio je Lindberg sa sedam golova (sedmerci 3/3). Uspješan nastup imali su vratari, domaći Johannes Bitter s 18 obrana i gostujući Magnus Becker sa 16. Napad Neuhausena predvodio je Nico Büdel sa sedam pogodaka.

Težak domaći poraz Lübbeckea, Magdeburg slavio treći put zaredom

Lübbecke Drage Vukovića i Nikole Blažička doživio je težak domaći poraz. S čak 34:24 nadigrao ga je Göppingen. Gosti su u prvih deset minuta došli do prednosti 7:2 i više ju nisu ispuštali. Na poluvremenu su vodili s 15:12, a onda u nastavku demolirali domaću obranu i zabili joj još 19 pogodaka. U tome su prednjačili Maximilian Schubert s deset i Michael Haaß sa sedam golova. Domaćima je malo toga polazilo za rukom, a istaknuo se tek Jens Schöngarth sa šest pogodaka. Blažičko je prikupio osam obrana, dok se Vuković u strijelce upisao tri puta.

U vrlo izjednačenoj i uzbudljivoj utakmici Magdeburg je s 28:27 na gostovanju pobijedio Wetzlar i došao do svog trećeg uzastopnog slavlja. Dvoboj pun preokreta odlučio je Stian Tönnesen pogotkom dvije minute prije kraja. Najbolji kod Magdeburga bio je Yves Grafenhorst sa šest pogodaka, dok je za domaći Wetzlar Kevin Schmidt zabio sedam. Pobjednika pak nije bilo u dvoboju Balingena i Mindena. Domaćini su u prvom dijelu imali šest pogodaka prednosti, ali vodstvo nisu znali zadržati. Bili su bliže pobjedi, no Nils Torbrügge donio je bod gostima pogotkom devet sekundi prije isteka vremena. Najbolji strijelac Balingena bio je Manuel Lininger s devet golova (sedmerci 5/5), a Mindena Aljoscha Schmidt s 11 golova (sedmerci 7/7).

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938