Serie A, 30. kolo, 30.03.2013, 21:00 h
Torino
Torino 3:5 Napoli
Napoli

Napoli slavio u Torinu: hat-trick Džemailija, Cavani u 25 minuta skrivio penal i zabio dva gola

Igor Šestak • subota, 30.03.2013.

Bogati subotnji program u Serie A zaključili su uzbudljivom večernjom utakmicom Torino i Napoli. Gledatelji na Olimpijskom stadionu mogli su vidjeti čak osam pogodaka, a tri boda na kraju su pripala gostima. Domaćeg vratara Gilleta triput je svladao Džemaili, a dvaput Cavani i Napoli je slavio s 5:3 iako je u 78. minuti gubio s 3:2...

Ranija pobjeda Milana nad Chievom u Veroni privremeno je svrgnula Napoli s drugog mjesta Serie A, a da bi se na njega vratili s dva boda prednosti pred pratnjom, igrači Waltera Mazzarija morali su slaviti na teškom gostovanju kod Torina. Izazov je za njih bio još veći jer za nastup nije bio sasvim spreman Cavani, a ozljeda je od travnjaka udaljila i prvog vratara De Sanctisa. Urugvajac je imao poteškoća s povratkom iz Južne Amerike, momčadi se priključio tek u petak i trener ga je ostavio na klupi, baš kao i mladog Hrvata Josipa Radoševića.

Utakmica je počela žustro s obje strane, a prvi pogodak pao je već u desetoj minuti. Insigne je iz kornera dodao Džemailiju koji je loptu silovito zakucao u mrežu nemoćnog vratara Gilleta. Odličnu priliku za izjednačenje propustio je Santana samo pet minuta nakon pogotka, no ono je bilo neizbježno u 30. minuti. Nakon velike gužve u gostujućem šesnaestercu lopta je došla do Barreta koji je uspio svladati rezervnog vratara Napolija Rosata.

Uzbuđenjima u prvih 45 minuta tu nije bio kraj. U 39. minuti Darmian je u svom kaznenom prostoru srušio Hamšika i skrivio najstrožu kaznu. Slovak se sam prihvatio izvođenja udarca s bijele točke, ali je to učinio slabo i Gillet je obranio njegov pokušaj.

S 1:1 se otišlo na poluvrijeme, a ubrzo nakon početka nastavka, na scenu je ponovno stupio Džemaili. Igrala se 47. minuta kada je Švicarac odlično iskoristio povratnu loptu Hamšika i pogodio domaću mrežu za drugo vodstvo Napolija. U 52. minuti opasno je iz slobodnog udarca pucao Insigne, Džemailiju je u 54. minuti udarac obranio Gillet, baš kao i 'škarice' Cannavara deset minuta kasnije. Napoli je igrao dobro, činilo se kako je blizu trećeg pogotka, a u 65. minuti igru je ušao i Cavani.

No, Urugvajac je naštetio svojoj momčadi. U 74. minuti nespretno je reagirao u svom kaznenom prostoru i jednu visoku loptu zahvatio rukom, a sudac Giannoccaro pokazao na bijelu točku. Za razliku od Hamšika, Jonathas je kazneni udarac znao pretvoriti u pogodak i na semaforu je zasvijetlilo 2:2 - samo na četiri minute. Meggiorini je iskoristio pogrešku gostujućeg braniča Britosa, zaobišao Rosata i doveo Torino u vodstvo prvi put na utakmici.

Golijada je nastavljena već u 80. minuti. Napoli je nasrnuo po lijevoj strani, Zuniga je poslao povratnu loptu na rub kaznenog prostora gdje se opet našao Džemaili i ovoga puta vanjskim dijelom kopačke zabio vrlo lijepi pogodak za 3:3. Samo četiri minute kasnije lopta je ponovno završila u mreži domaćih. Slobodni udarac s 25 metara odlično je izveo Cavani, pogodio preko živog zida i iskupio se za raniju pogrešku. Bio mu je to 21. ovosezonski pogodak u Serie A, a na 22. je morao čekati samo šest minuta.

U 90. minuti utakmice još je jednom svladao Gilleta i zapečatio pobjedu svoje momčadi s 5:3. Teškom mukom Napoli je uzeo tri boda i Uskrs će dočekati na drugom mjestu s dva boda više od Milana. Torino je 14. na tablici s 35 osvojenih bodova.