Chievo
Chievo 0:1 Milan
Milan

Josip Piršljin • subota, 30.03.2013.

Nogometaši Milana uspješno su prošli gostovanje u Veroni. Chievo je pružio dobar otpor, ali Rossoneri su rutinski slavili pogotkom Montoliva i barem privremeno sjeli na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Po kiši i dosta teškim uvjetima na travnjaku stadiona Marc'Antonio Bentegodi Milan je minimalno pobijedio Chievo. Jedini pogodak na utakmici 30. kola talijanske Serie A postigao je Riccardo Montolivo, a s nova tri boda Rossoneri su preskočili Napoli na drugom mjestu tablice. No, hoće li tamo i ostati saznat će se nakon utakmice nebeskoplavih protiv Torina.

Momčad Massimiliana Allegrija bila je dominantna tijekom svih 90 minuta. Stvarala je šanse i prijetila vratima Christiana Puggionija, dok su se domaći nogometaši koncentrirali na obranu i prijetili iz kontranapada. Uspjeli su stvoriti tek nekoliko ozbiljnijih prilika, no napadači nisu bili raspoloženi.

Crveno-crni su do početnog vodstva došli u 25. minuti. Mario Balotelli je izveo slobodan udarac s više od 20 metara i oštro je tukao prema vratima sastava iz Verone. Domaći vratar je zaustavio njegov pokušaj, ali lopta se odbila do Montoliva koji se našao na pravom mjestu i zabio za 1:0. Taj se rezultat više nije mijenjao.

Chievo nije uspio izvući više od pristojnog poraza u nastavku susreta, a od 78. minute žuti su ostali bez jednog igrača na terenu. Drugi žuti karton zaradio je Dario Dainelli, te je još više otežao svojoj momčadi. Ovim porazom Chievo je ostao na 15. poziciji, ima devet bodova više od Siene koja se nalazi u zoni ispadanja. Milan je, pak, učvrstio svoje izglede da izborio Ligu prvaka sljedeće sezone.

• Obrisan korisnik30.03.2013. u 23:33
    Milan ima napad, tu nema što više tražiti, možda se riješiti Robinha, jer sad postaje pravi brazilski klaun. Pazzini, Balotelli, Faraon i Niang zvuči fantastično. U veznom redu treba dovesti pravog igrača Montolivu, jer jedino on i De Jong zaslužuju biti u prvih 11. A obrana je rak rana, bar ovi... [više na forumu]
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 22:39
    najjači detalji utakmice su bili slobodnjaci balotellija. 7 komada (od 20 do 35 m), sve, osim zadnjeg, rakete u okvir koje je golman odbio. ne sjećam se kad sam vidio da netko ne promaši niti jedan slobodan udarac na utakmici, šteta kaj nije i zabio bar jednog iako je pao gol poslije prvog
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 22:14
    točno Milanista... i da su bili malo hrabriji u Barceloni na uzvratu mogli bi govoriti o čudesnom povratku u evropski vrh... jbg potrajalo je malo dok je uigrao novu postavu bez Ibre, Thiaga Silve, Casana itd... ali nema zime za Milan...
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 21:42
    Da se sad vratim u 10-11 mjesec i da mi netko kaže da će Milan u travnju biti 2-3, reako bih mu da je luđak i kreten! :) Ovo je samo dokaz da je Allegri veliki trener........majstore!