Josip Piršljin • subota, 30.03.2013.

Jedan od najvećih talijanskih derbija, onaj između Intera i Juventusa, završen je pobjedom aktualnog prvaka i vodeće momčadi Serie A. Bianconeri su tako napravili možda i odlučujući korak prema obrani naslova, dok su Nerazzurri napravili veliki korak unazad što se tiče borbe za treće mjesto koje vodi u Ligu prvaka sljedeće sezone. Poraz su doživjeli još i Roma i Fiorentina, a od hrvatskih igrača nastupio je tek Mateo Kovačić.

Inter nije uspio ponoviti uspjeh iz prvog dijela sezone kada je svladao Juventus na njegovom terenu. Momčad Antonija Contea pobijedila je s 2:1 uoči četvrtfinala Lige prvaka i može se okrenuti Bayernu. Hrvatski veznjak Mateo Kovačić dobio je svih 90 minuta na San Siru, no nije pomogao svojoj ekipi da izbjegne poraz. Ukoliko Milan pobijedio Chievo, Inter pada u zaostatak od 10 bodova u borbi za Ligu prvaka.

Juventus je imao odličan start i vrlo brzo je došao do vodstva. Samo tri minute trebalo je Bianconerima da postignu prvi gol. Sjajno je potegnuo Quagliarella s otprilike 20 metara, Handanovič nije imao niti najmanju šansu obraniti njegov udarac. Inter se potom morao otvoriti i krenuti ofenzivnije prema suparničkom golu što je ostavilo više prostora Juveu za brze kontre.

U prvom poluvremenu nije bilo većih uzbuđenja, a u nastavku susreta Inter je nakon deset minuta uspio doći do izjednačenja. Cassano je lijepo proigrao Palacija, a napadač Nerazzurra sjajno probija zadnju liniju Juventusove obrane i zabija pored Buffona. Ipak, rezultat 1:1 nije se dugo zadržao na semaforu stadiona San Siro.

U 60. minuti gostujuća momčad vratila je prednost kada je uporni Quagliarella stigao loptu koja se činila izgubljenom i uposlio Matrija pred golom Handanoviča. Obrana Intera zastala je i tražila gol-aut, a napadač Juvea to je iskoristio i postigao pogodak za 2:1. Inter je pokušavao do kraja, pritisnuo je u završnici, ali nije mogao izbjeći poraz od velikog rivala.

Palermo je bio posljednji na tablici uoči 30. kola, a to se promijenilo nakon utakmice s Romom. Sicilijanci su uspjeli svladati Rimljane na stadionu Renzo Barbera, a za to su najzaslužniji napadači Iličić i Miccoli. Svaki od njih je upisao po jedan pogodak i jednu asistenciju, s tim da je vodstvo Palermu donio slovenski internacionalac.

U drugom rimsko-sicilijanskom ogledu Lazio se mučio s Catanijom, ali na kraju je uspio preokrenuti zaostatak od 1:0. U prvom poluvremenu nije bilo pogodaka niti na jednoj strani, a potom je Izco donio prednost plavo-crvenima. Deset minuta prije kraja nebeskoplavi su izjednačili nakon autogola Legrottagliea, a ubrzo poslije je Candreva osigurao Biancocelestima sva tri boda uspješno realiziranim jedanaestercem.

Fiorentina je gostovala na Sardiniji kod Cagliarija koji ponovno nije uspio ishoditi sigurnosne dozvole za stadion Is Arenas, te je susret odigran pred praznim tribinama. To ipak nije previše smetalo domaćima koji su pobijedili favoriziranog protivnika. Pinilla je u prvom dijelu zabio dva gola, a u nastavku je Cuadrado uspio tek smanjiti za Viole koje su tako napravili veliki korak unazad u lovu na Milan i Ligu prvaka.

Ante Vukušić nije otputovao s Pescarom u Parmu zbog povišene temperature, a njegova je momčad doživjela novi, uvjerljivi poraz. Domaći su slavili s 3:0 i približili se sredini tablice. U 18. minuti vodstvo im je donio Benalouane, a u nastavku susreta u strijelce su se još upisali Paletta i Amauri.

U derbiju začelja Genoa i Siena su podijelile bodove remijem 2:2, a golova nije bilo na utakmici Udinesea i Bologne, te Atalante i Sampdorije. Hrvatskih napadača nije bilo u zapisniku, Igor Budan je bio ozlijeđen, a Marko Livaja je izostavljen iz disciplinskih mjera.

• Obrisan korisnik31.03.2013. u 03:09
    Kovačić loš u prvom pol par krivih dodavanja, u drugom jako dobar, preuzeo više rizika, sjurio se par puta kvalitetno prema protivničkom šesnajstercu sve u svemu pokazao talenat i nije mu loše što je izabrao inter,puno bolje to nego neki city,chelsea,bayern gdje bi dobivao prilike na... [više na forumu]
  • ZooM30.03.2013. u 20:54
    Kovačić bolji u drugom nego u prvom poluvremenu, definitivno previše defanzivan, Inter napada a Kovačić uopće ne sudjeluje u tome, stoji oko centra i čeka povratnu loptu. Ne da je samo previše udaljen od gola nego je previše udaljen od kaznenog prostora protivnika, šteta da igrač takvog ofenzivnog... [više na forumu]
    ZooM
  • abou_diaby230.03.2013. u 19:03
    Danas je Kova igrao previše defanzivno, češće su se u napad ubacivali Gargano i kasnije Cambiasso koji kad dobiju loptu u tom prostoru ne znaju šta će s njom
    abou_diaby2
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 18:46
    i da, svaka čast giovincu na dobro građenim kostima.. a ovoga idiota cambiassa otjerati iz nogometa, em je slab, spor, loš, em ide u kost..
  • Sensation30.03.2013. u 18:40
    nisam uspio pratiti utakmicu cijelo vrijeme (jer vam to poznato da gosti nalete uvijek kad je dobra tekma? .)) ali ono sto sam vidio od kovacica je bilo jako dobro, leti po terenu s loptom, trazi jedan na jedan..jako fino. sve vise ide preko njega, dobija samopouzdanje a i suigraci ga vise trazi... [više na forumu]