Rhein-Neckar Löwen sve dalje od prvog mjesta, Flensburg u Berlinu "demolirao" Füchse

Igor Šestak • ponedjeljak, 01.04.2013.

Rukometaši u Njemačkoj nisu mirovali niti na Uskrs. Odigrano je pet utakmica 27. kola Bundeslige, a iznenađenja nije nedostajalo. Rhein-Neckar Löwen odigrao je tek neodlučeno kod Magdeburga i dodatno zaostao za vodećim Kielom. Berlinski Füchse ugostio je Flensburg i doživio pravu katastrofu u svojoj dvorani, a Minden je zgrabio važna dva boda u borbi za ostanak u ligi. Gostujuće pobjede upisali su Melsungen i Lübbecke, za koji je sjajno odigrao hrvatski reprezentativac Drago Vuković.

Rhein-Neckar Löwen gubi korak s Kielom

Rhein-Neckar Löwen sve više posustaje u borbi za naslov prvaka Njemačke. Kiel je u subotu svladao HSV, i otišao na četiri boda prednosti, a Lavovi u nedjelju nisu uspjeli upisati pobjedu i prepoloviti taj zaostatak. Na gostovanju kod Magdeburga odigrali su tek neriješeno i sedam kola prije kraja prvenstva za Zebrama zaostaju tri boda.

Utakmica u Magdeburgu bila je izuzetno čvrsta i neefikasna. Postignuto je tek 40 pogodaka, po 20 u svaku mrežu. U prvih dvadesetak minuta domaćini su bili nešto bolji i stigli su do prednosti od 9:6, ali su ju do poluvremena ispustili i na odmor se otišlo s 11:11. Drugo poluvrijeme bilo je još izjednačenije i nijedna momčad nije imala dva pogotka prednosti. Nekoliko su se puta izmijenile u vodstvu, a u posljednjih pet minuta ušlo se s rezultatom 19:19. Magdeburg je poveo golom Roberta Webera, dok je konačnih 20:20 postavio Stefan Sigurmannsson 90 sekundi prije isteka vremena.

U dvoboju kojim su dominirale obrane i vratari, napadači nisu došli do izražaja. Kod Magdeburga je najefikasniji bio Andreas Rojewski s pet golova, dok je napad Lavova iz Mannheima predvodio Alexander Petersson sa šest pogodaka.

Flensburg se u Berlinu "poigrao" s Lisicama

Dvoboj Füchsea i Flensburga trebao je biti pravi derbi, a pretvorio se u katastrofu domaćina. Flensburg se "poigrao" s Lisicama i pred devet tisuća njihovih navijača slavio s visokih 27:16. Napad Berlinčana potpuno je zakazao, a junak utakmice bio je Mattias Andersson. Flensburgov čuvar mreže skupio je nevjerojatnih 27 obrana.

Nakon prvih 30 minuta nije se moglo naslutiti da se sprema takav potop Lisica. Flensburg je vodio gotovo cijelo poluvrijeme, ali s golom ili dva prednosti. Na poluvrijeme se otišlo kod rezultata 10:12, a onda je krenula serija gostiju. U 38. minuti rezultat je bio 16:12 za Flensburg, a domaćini nakon toga nisu zabili punih 11 minuta. Kada su konačno pronašli put do mreže gosti su već imali deset golova viška. Flensburg je mirno priveo susret kraju, a pobjedom je došao na tri boda zaostatka za Löwenom, uz utakmicu manje.

Osim briljantnog vratara, u redovima Flensburga istaknuli su se Anders Eggert sa sedam (sedmerci 2/2), Steffen Weinhold sa šest, te Holger Glandorf i Lasse Svan Hansen s pet pogodaka. U redovima domaćih raspoložen je bio tek Johannes Sellin koji je zabio šest golova. Hrvatski rukometaši u redovima Lisica uklopili su se u sivilo cijele momčadi. Ivan Ninčević zabio je tek jedan pogodak, dok se Denis Špoljarić istaknuo s četiri minute isključenja.

Pobjede Mindena, Melsungena i Lübbeckea, odlična igra Drage Vukovića

Na gostovanju kod posljednjeplasiranog Essena Lübbecke je slavio s 35:30, a sjajnu je igru pružio Drago Vuković. Hrvatski reprezentativac predvodio je napad svog kluba s čak devet postignutih pogodaka, a istaknuo se i s nekoliko asistencija. Osim njega, raspoloženi su još bili Dennis Wilke i Jens Schöngarth, svaki sa sedam golova, dok je hrvatski vratar Nikola Blažičko skupio šest obrana. U redovima Essena briljirao je Niclas Pieczkowski s devet pogodaka.

Lübbecke do pobjede nije došao lako. Otpor domaćih slomio je tek u posljednjih desetak minuta. Igrači Essena do tada su većinom bili u zaostatku, ali ne velikom. U 49. minuti na semaforu je stajalo 27:28, a goste su na plus tri odveli Mattias Gustafsson i Vuković. Pet minuta prije kraja Aleš Pajović je pogodio za 32:28 Lübbeckea, a Wilke je minutu kasnije odveo svoju momčad na nedostižnih plus pet.

Važan dvoboj u borbi za ostanak imali su Minden i Grosswallstadt, a slavili su igrači Mindena s 26:24 i odvojili se na tri boda prednosti u odnosu na zonu ispadanja. Domaćini u prvom poluvremenu nisu bili posebno dobri i gubili su s čak četiri pogotka nakon 20 minuta igre. Ipak, do odmora su izjednačili, a onda se u posljednjih deset minuta odvojili na 24:20, prednost nedostižnu za Grosswallstadt. Najbolji strijelac Mindena bio je Aljoscha Schmidt sa šest golova, dok se kod gostiju sa sedam istaknuo Runar Karason.

Uspješan gost bio je Melsungen. Kod Neuhausena je slavio s 29:26 i zadržao ga čvrsto u zoni ispadanja. Prvih 50 minuta ove utakmice momčadi su bile sasvim izjednačene, a onda je Melsungen u 53. minuti uspio doći do značajnije prednosti kada je Felix Danner pogodio za 24:21. U narednim minutama gosti su odigrali vrlo dobro na obje polovice terena i u 57. minuti stigli do prednosti od pet pogodaka, koju domaćini nisu uspjeli anulirati. Zanimljivo, u momčadi Neuhausena tri su igrača postigla čak 21 pogodak. Marcel Schiller zabio je osam, Nicolai Theilinger sedam, a Andreas Schröder šest pogodaka. Gostujući strijelci bili su raznovrsniji, a predvodili su ih Savas Karipidis i Patrik Fahlgren, svaki sa šest golova.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938