Kiel prekinuo pobjedničku seriju HSV-a, Duvnjak maestralan s devet golova

Igor Šestak • subota, 30.03.2013.

Ovoga vikenda u rukometnoj se Bundesligi igraju utakmice 27. kola. Na Veliku subotu odigrane su četiri, a najviše je pažnje privukao susret Kiela i HSV-a iz kojeg su kao pobjednici izašli aktualni prvaci. HSV predvođen sjajnim Domagojem Duvnjakom pružio je dobar otpor, ali je na kraju poražen s 30:27. U ostalim utakmicama pobjede su proslavili Göppingen i Wetzlar, a pobjednika nije bilo u susretu Hannovera i Lemga.

HSV-ov pobjednički niz zaustavljen je kod aktualnih prvaka u Kielu. U sklopu 27. kola Bundeslige momčad Alfreda Gislasona nadigrala je društvo iz Hamburga s 30:27 i nanijela mu prvi poraz još od 5. prosinca. Igrači Martina Schwalba otada su nanizali deset utakmica bez poraza, no na gostovanju kod Kiela nisu mogli do pobjede. Nije im bila dovoljna ni fantastična partija Domagoja Duvnjaka.

Utakmica je čitavih 60 minuta bila izjednačena i neizvjesna, no igrači Kiela uvijek su imali pravo rješenje i kontrolirali su rezultat. HSV je na utakmici imao samo jedno vodstvo - od 1:0 na samom početku, koje mu je donio Pascal Hens. Golovima Marka Vujina Zebre su preuzele vodstvo, a do tri pogotka prednosti prvi su put stigle u 11. minuti kada je Filip Jicha zabio za 6:3. Na seriju Kiela istovjetnom je serijom odgovorio HSV i izjednačio rezultat.

Novo odvajanje domaćih dogodilo se u posljednjih deset minuta prvog dijela. Kod rezultata 8:8 nanizali su četiri uzastopna pogotka i prisilili Schwalba na minutu predaha. HSV je do odlaska na odmor uspio reducirati štetu i smanjiti na 13:11.

Prednost od dva do tri pogotka Kiel je održavao do 40. minute kada je Igor Vori zabio za izjednačenje 18:18. HSV ipak nije uspio povesti, već su domaćini učvrstili obranu i brzo se odvojili na tri pogotka prednosti. Od tog trenutka HSV je do kraja utakmice još samo jednom došao na gol zaostatka. Stalno je bio na korak do izjednačenja ili preokreta, ali ipak mu je nedostajalo snage i kvalitete za takav pothvat. U posljednjih deset minuta igrači Kiela imali su odgovor na svaki pokušaj gostiju upisali su pobjedu s 30:27.

Najraspoloženiji igrač Kiela bio je Jicha, strijelac osam golova. Vujin je zabio šest (sedmerci 3/4), a Christian Zeitz i Rene Toft Hansen po tri. Na vratima je vrlo dobar bio Thierry Omeyer sa 16 obrana, ali nije uspio nadmašiti Johannesa Bittera na drugoj strani, koji je skupio dvije obrane više.

Napad HSV-a sjajno je vodio Duvnjak i postigao čak devet golova. U utakmicu nije ušao posebno dobro i prvi gol je zabio tek iz petog pokušaja u 17. minuti, no nakon toga je bio gotovo nezaustavljiv. Do poluvremena je zabio tri pogotka, a onda u nastavku svojim golovima i asistencijama održavao HSV u priključku. Nažalost po njega, nije bilo dovoljno za pobjedu. Vrlo dobar je bio i Vori s četiri pogotka, koliko je zabio i Marcin Lijewski, dok se Blaženko Lacković jednom upisao u strijelce.

Novi poraz Gummersbacha, Hannover i Lemgo podijelili bodove

Gummersbachu Vedrana Zrnića u goste je stigao Wetzlar i rastužio domaće navijače pobjedom rezultatom 35:30. Bio je to prilično jednosmjerni dvoboj u kojem su igrači Wetzlara dominirali i kontrolirali rezultat te na kraju zasluženo slavili.

Nakon prvih deset minuta igre Wetzlar je već držao vodstvo od tri pogotka. Svoju je prednost nastavio graditi sve do velikog odmora kada je na semaforu stajalo 13:18. Wetzlar je nastavak otvorio s tri uzastopna pogotka i odjurio na velikih osam golova prednosti, a u 44. minuti je stigao do plus deset (28:18). U završnih deset minuta Gummersbach je uspio smanjiti zaostatak i ublažiti poraz, no to će mu malo značiti u grčevitoj borbi za ostanak u Bundesligi.

Momčad Wetzlara do pobjede su vodili Daniel Valo sa sedam, Tobias Reichmann sa šest te Jens Tiedke i Steffen Fäth s pet pogodaka. Kod domaćih po osam su golova zabili Adrian Pfahl i Jörg Lützelberger, dok se Zrnić u strijelce upisao dva puta.

Pobjednika nije bilo u okršaju Hannovera i Lemga, a za pobjedom imaju razloga žaliti i jedni i drugi. Gosti zato što su u prvom poluvremenu ostvarili veliku prednost od šest golova. U 34. minuti vodili su s 19:14, a onda sve prosuli u samo četiri minute. Igrači Hannovera realizirali su sjajan preokret, osam minuta prije kraja vodili su s 25:23, no vodstvo ni oni nisu uspjeli zadržati. Posljednji pogodak na utakmici zabio je Lemgov Timm Schneider u 59. minuti, a u posljednjih 90 sekundi nijedna momčad nije uspjela pronaći put do pobjede. U redovima domaćih istaknuli su se Morten Olsen i Mait Patrial, svaki s osam golova, dok je napad gostiju predvodio Patrick Zieker sa sedam pogodaka.

Problema nisu imali igrači Göppingena. U svojoj su dvorani ugostili Balingen i ispratili ga s uvjerljivih 33:22. Gosti su se u egalu držali tek petnaestak minuta, a nakon toga pokleknuli pred moćnijim domaćinima. Göppingen je do poluvremena izgradio prednost od 17:11, a nakon 15 minuta igre u drugom poluvremenu vodio je s 26:14. Do kraja utakmice odnos snaga se nije značajnije mijenjao i domaćini su rutinski stigli do svoje pete uzastopne pobjede. Najzaslužniji za to bili su Momir Rnić i Christian Schöne sa sedam pogodaka, dok su za Balingen po pet puta poentirali Kai Häfner i Roland Schlinger.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938