1. HNL - juniori: Osijek utrpao 11 komada Marsoniji u Brodu, Dinamo remizirao s Lokosima

Ivan Dominik • utorak, 02.04.2013.

22. kolo 1. HNL za juniore, ponovno je zbog snijega i vremenski (ne)uvjeta donijelo mnogo problema organizatorima pa su odigrane samo tri utakmice od osam planiranih. U njima je viđen po jedan remi te domaća i gostujuća pobjeda, najefikasnije je bilo u Slavonskom Brodu gdje je Osijek deklasirao Marsoniju uz čak 11 zabijenih pogodaka, dok je zagrebački derbi Dinama i Lokomotive bio najuzbudljiviji i najizjednačeniji okršaj nepotpunog kola...

Dvoboj Dinama i Lokomotive, odnosno njihovih omladinskih škola - koja je zapravo jedna - odigran još davnog 10. veljače, bio je najuzbudljiviji susret 22. kola 1. HNL za juniore i kadete. Upravo su Dinamovi kadeti prevagnuli na stranu Modrih, generalno gledajući učinak i opći dojam, slaveći na Maksimiru 2:0, dok su juniori Plavih remizirali s Lokosima uz 2:2.

Poveli su u tom srazu juniori Dinama, i to 2:0 u prve 24. minute utakmice. "Pipu" je otvorio Dino Špehar u 21. da bi samo tri minuta kasnije vodstvo Dinama udvostručio Tin Andre Tolić. Međutim, Lokosi su se potpuno "probudili" i vratili u nastavku, kada je prvo na 2:1 smanjio Vinko Pasarić-Delić, koji je ušao s klupe, a zatim je u 79. minuti konačnih 2:2 iz penala postavio Karlo Kamenar.

Najefikasniji susret kola odigran je u Brodu kao derbi Slavonije, gdje je Marsoniji na noge stigao Osijek. No, ta je utakmica juniora bila sve osim derbija. I dok su kadeti Osijeka slavili 4:0 protiv domaćih, juniori su svojim vršnjacima utrpali čak 11 pogodaka, pritom ne primivši nijedan.

Najbolji je u redovima ekipe Ivice Kuleševića bio Nikola Mandić, koji je zabio hat-trick. Po dva pogotka za pobjednike dodali su Matej Grafina i Andrej Lukić, dok je nezaposleni Marko Malenica na vratima gostiju očuvao svoju mrežu netaknutom. Na poluvremenu je već bilo 5:0 za Osijek, a još su pogotke za Bijele zabijali i Steven Peter Ugarković, osječki Mateo Kovačić te sjajni Andrej Šimunec i džoker s klupe, Matej Bekavac.

Treći susret kola odigrali su Šibenik i Rijeka na Šubićevcu gdje je iznenađujuće u utakmicama obiju konkurencija slavio domaćin. Bilo je dvaput po 2:0 za Šibenčane, koje su do trijumfa u konkurenciji juniora protiv Riječana golovima odveli Robert Pecolaj u desetoj, odnosno Ivan Marić u 66. minuti ogleda.

Sve ostale utakmice 22. kola, njih pet, odgođene su zbog snijega i nevremena za kraj travnja, odnosno početak svibnja i lipnja, kada će ostatkom utakmica ovo prvenstveno kolo biti kompletirano.