Ivan Dominik • ponedjeljak, 01.04.2013.

Španjolsko prvenstvo kompletiralo je i 29. kolo uz posljednje dvije utakmice kola, odigrane u ponedjeljak navečer. U njima je zabijen samo jedan pogodak, čiji je autor za pobjedu Athletica u Bilbau bio odlični Aritz Aduriz, dok je u zeleno-bijelom dijelu Seville viđen blijedi remi Betisa i Getafea bez zgoditaka...

Pretposljednji susret 29. kola španjolske Primere otvorio je zaključni dan, odnosno zaključnu večer kola, u kojem su odigrane dvije utakmice. Igrali su Athletic Bilbao i Granada, dvije momčadi kojima bodovi puno znače, a na otvaranju dvoboja bolji je puno bio domaći sastav.

Slika 1 od 1.

Ibai Gomez najviše je prijetio gostima na San Mamesu, međutim, najbolju je priliku u prvom dijelu ipak imala Granada, čiji je igrač Nolito u 25. minuti glavom pogodio prečku. Nakon toga do poluvremena je Athletic bio blago bolja momčad, no pogodaka nije bilo, kao ni na startu drugog poluvremena, kada je ponovno baskijski sastav bio puno bolji.

Stoga je ključni trenutak utakmice dočekan u 67. minuti, nakon osjetno mnogo bolje i ofenzivnije igre ekipe Marcela Bielse. Domaći su izveli korner, odlični Ibai Gomez lijepo je centrirao na drugu vratnicu, a tamo se Aritz Aduriz, ponajbolji igrač utakmice i vrlo opasni napadač Baska, samo "naklonio" za 1:0 Athletica na San Mamesu.

Nakon toga se otvorila i Granada koja je bila sve bolja, no Athletic je poslije pogotka iskusno i kvalitetno kontrolirao utakmicu do kraja. Premda mu je deset minuta prije kraja zbog drugog žutog kartona isključen i Markel Susaeta, Athletic je izdržao i uz dozu sreće na kraju slavio. Granada je najbolju šansu propustila u posljednjim sekundama dvoboja kada je Yacine Brahimi pogodio stativu domaćih vrata, a potom je glavni sudac utakmice odsvirao kraj, čime su bodovi ostali u Bilbau.

U drugom okršaju večeri, a posljednjem 29. kola La Lige sastale su se u Andaluziji momčadi Betisa i Getafea. Završilo je 0:0 u Sevilli u agresivnoj i borbenoj utakmici u kojoj je podijeljeno čak šest žutih kartona. Remi bez golova bio je i najrealniji ishod ove dosta mlake utakmice, u kojoj su obje momčadi mogle doći do troboda, ali bi to bilo i više nego nezasluženo.