Primera División, 29. kolo, 30.03.2013, 20:00 h
Zaragoza
Zaragoza 1:1 Real Madrid
Real Madrid

Ivan Dominik • subota, 30.03.2013.

Svojim utakmicama 29. kolo španjolskog prvenstva otvorile su momčadi Malage i Barcelone, pobjedom u Vallecasu, odnosno remijem protiv Celte. A potom je došao red i na Kraljevski klub koji je stigao u goste Zaragozi te uz novu fantastičnu partiju Ronalda samo remizirao protiv domaćina...

Zaragoza - Real Madrid 1:1 (1:1)

Prva španjolska nogometna liga - Primera
29. kolo, 30. ožujka 2013. godine, 20 sati
Zaragoza, stadion - La Romareda
Sudac: Alberto Undiano Mallenco

Strijelci: Rodri 6'/ Cristiano Ronaldo 38'

Zaragoza: Roberto - Minero, Gonzalez, Loovens, Sapunaru - Apono (od 53' Romaric), Movilla - Montanes, Rodri (od 63' Rodriguez), Oriol (od 83' Wilchez) - Postiga
Trener: Manolo Jiménez

Real Madrid: Lopez - Marcelo, Ramos, Pepe, Arbeloa (od 60' Khedira) - Modrić, Essien - Cristiano Ronaldo, Kaka (od 61' Özil), Callejon (od 60' Di Maria) - Higuain
Trener: Jose Mourinho

Žuti kartoni: Loovens 12, Rodri 59', Gonzalez 86'/ Modrić 11', Arbeloa 56', Ramos 72'

Nakon što su 29. kolo Primere ranije u popodnevnim satima subote otvorile momčadi Raya i Malage, odnosno Barcelone i Celte u Vigu, odigrana je još jedna velika i značajna utakmica za prvenstvo u večernjim satima. Na travnjaku u Zaragozi istoimeni je domaćin dočekao ekipu madridskog Reala.

Kao i u Vigu, favorizirana je momčad počela jako loše na gostujućem terenu pa je u ovom slučaju Zaragoza povela vrlo rano. Već u šestoj minuti za domaće je pogodio Rodri, a tek potom je krenula prava ofenziva Reala.

Los Blancosi napadali su sa svih strana i često te opasno prijetili, ponajviše preko Cristiana Ronalda. Međutim, učinka nije bilo sve do 38. minute, kada je fantastični Portugalac konačno pronašao put do mreže Roberta te je izjednačio rezultat na La Romaredi. Zatim je, s obzirom na samo sedam minuta ostatka do kraja poluvremena, igra smirena kao i utakmica, te se na odmor otišlo rezultatom 1:1.

Slika 1 od 1.

Boljom, konkretnijom i puno opasnijom igrom, kako je završio i prvo poluvrijeme, Real je otvorio drugi dio utakmice. U 49. minuti bio je najbliže pogotku kada je Marcelo uzdrmao stativu, a jako se u nekoliko navrata u ofenzivi kvalitetno aktivirao i Michael Essien. No, mreža domaćina na La Romaredi ostala je mirovati i sve do ulaska u posljednjih pola sata.

Niti ulaskom u završnicu igra se nije osjetnije popravila i sve se svelo na jalove napade Reala i potpunu podređenost, ali i vrlo dobru obranu Zaragoze. Pokušaji Madriđana nisu prolazili, što je pokušao promijeniti Jose Mourinho svim trima izmjenama u samo dvije minute, međutim, nije mu ni to bogzna kako uspjelo.

Stoga je dosta melankolični susret Reala i Zaragoze, bez većih uzbuđenja i šansi na obje strane, stigao i do posljednjih deset minuta, u kojima se na ofenzivu odvažila i Zaragoza, koja je u više navrata prijetila preko Glenna Loovensa i svog najisturenijeg napadača, Portugalca Heldera Postige. Real kroz cijelo drugo poluvrijeme nije igrao nimalo dobro, a to mu se vraćalo propuštenim prilikama i buđenjem domaćina u završnici.

Stoga je susret došao i do kraja bez pogodaka i velike igre ili prilika u drugom dijelu, a rezultat je ostao izjednačen. Kao i najljući njihov rival, Barcelona, igrači Reala remizirali su na ne baš teškom, ali neugodnom gostovanju i ostali na mjestu na tablici lige, dok je remi od 1:1 protiv Kraljevskog kluba više značio 17. Zaragozi, koja se bori za opstanak.

Luka Modrić počeo je susret za Real u prvih 11, zajedno s Essienom na poziciji jednog od dva zadnja vezna, ali nije se iskazao, već se samo uklopio u sivilo i nekonkretnost svoje momčadi te je bio praktički nevidljiv. A za Real je sve bilo gotovo nakon promašenih šansi Higuaina i Özila, nakon kojih je bilo jasno da je Zaragoza osigurala bod.

• Obrisan korisnik30.03.2013. u 23:23
    Modrić je odigrao sasvim korektnu utakmicu u odnosu na suigrače. Gledao sam utakmicu iz koje se vidjelo da je Real izašao "odradit" utakmicu preko one stvari. Bili su i pomalo nervozni. Nebi nikad zabili gol da Ronaldo nije zablistao na trenutak. Što se tiče Modrića, on se super kretao na terenu... [više na forumu]
  • Sensation30.03.2013. u 23:00
    nisam vidio situaciju kako treba, zar mu nije netko loptu dao netocno i on ju nije uspio smiriti? i iz te situacije je pao gol? iskreno pitam jer sam kasno poceo gledati tekmu. uglavnom losa tekma ajme, calejon je smijesan, nije mi jasno sta taj lik radi u realu. ubija suigrace s netocnim... [više na forumu]
    Sensation
  • Obrisan korisnik30.03.2013. u 22:43
    Gledam te golove od Ronalda i nekako mi se gotovo svaki put učini da se golmani useru kad ga vide da je u gol šansi... Kao ono kad na haklu na gol stane netko tko se boji lopte pa olfo brani, a zapravo se sklanja da ga ne napucaju...
  • Mihalj30.03.2013. u 22:43
    jedva si dočeka to napisat? Hrvatska novinarska šutnja i hrvatski jal..