3. HNL Zapad: Grobničan slavio u Crikvenici, hat-trick Abuselyane u uvjerljivoj pobjedi Jadrana

Igor Šestak • utorak, 02.04.2013.

Klubovi 3. HNL Zapad stigli su do 21. kola. Ono je po rasporedu bilo zakazano za Veliku subotu, ali zbog teških vremenskih uvjeta nisu odigrane sve utakmice, već samo njih pet. Neodlučenih ishoda nije bilo, a jedinu gostujuću pobjedu ubilježio je vodeći Grobničan u Crikvenici. Na svojim terenima uspješni su bili Jadran, Novigrad, Rovinj i Jedinstvo.

Nogometaši Grobničana gostovali su u Crikvenici. Utakmica je odigrana po teškom terenu, no lider 3. HNL Zapad uspio je osvojiti nova tri boda. U prvih 45 minuta pogodaka nije bilo, a onda je mrežu domaćih načeo Ivan Bijelić u 58. minuti, 12 minuta nakon što je ušao u igru. Minimalno vodstvo Grobničan je čuvao sve do 90. minute, kada je na scenu još jednom stupio Bijelić i poentirao za konačnih 2:0. Grobničanu je to druga uzastopna pobjeda i trenutno ima pet bodova i utakmicu više od drugoplasiranog Krka. Crikvenica je osma, a Grobničan joj je prekinuo odličan niz od sedam susreta bez poraza.

Nakon četiri uzastopna poraza, slast pobjede konačno su osjetili igrači Rovinja. U goste im je stigao Rudar iz Labina, a ispraćen je s tri pogotka u mreži. Na prvi pogodak čekalo se više od sata, a postigao ga je Agron Barlecaj u 66. minuti. Samo pet minuta kasnije na 2:0 je povisio Tomo Barlecaj, a nadu gostima vratio je u 74. minuti Admir Hodžić. Rudar do izjednačenja ipak nije stigao, a pobjedu Rovinja potvrdio je Bojan Gjurchinoski u 89. minuti, šest minuta nakon što je ušao s klupe. Rovinj se ovom pobjedom popeo na treće mjesto, dok je Rudar doživio sedmi uzastopni poraz.

Jadran iz Poreča je nastavio svoju pozitivnu seriju. Poraz nije doživio još od 14. kola igranog u studenome, a bijeg od začelja tablice donijela mu je uvjerljiva domaća pobjeda nad Novaljom. Pogodaka nije bilo sve do sudačke nadoknade prvog dijela, ali je zato bilo crvenih kartona. U 37. minuti međusobni sukob su imali Jadranov Pavle Đurić i Novaljin Robert Vrbos te su morali pod tuš ranije od ostalih. Domaći su poveli tik prije odlaska na odmor pogotkom Franje Ereiza, a u nastavku ih je do 3:0 odveo Omar Abuselyana golovima u 50. i 58. minuti. Novalja je smanjila u 78. preko Matea Lozančića, a devet minuta kasnije konačnih 4:1 postavio je Abuselyana i kompletirao hat-trick.

Novigrad je na svom stadionu pobijedio Orijent i to odličnim ulaskom u utakmicu. Već u trećoj minuti domaći su izborili najstrožu kaznu, a realizirao ju je Sandro Ugrina. Samo osam minuta kasnije Ugrina je ponovno bio na pravom mjestu i zabio za 2:0. Minutu prije odlaska na odmor Orijent je smanjio zaostatak pogotkom Vedrana Čubelića, no u nastavku nije uspio doći do izjednačenja. U 81. minuti pobjedu Novigrada zapečatio je Almir Halilović. Ovom pobjedom Novigrad se probio na 12. mjesto i ima samo bod manje od Orijenta.

Buje su s pozitivnim nizom od sedam utakmica bez poraza doputovale na gostovanje kod fenjeraša u Nedešćinu, no doživjele su neočekivani poraz. U 41. minuti utakmice Buje su stigle do vodstva pogotkom Enisa Šoškića, ali prije odlaska na odmor izjednačio je Tomas Černjul. Za potpuni preokret pobrinuo se Sandi Dobrić pogotkom u 61. minuti. Gosti su posljednjih 25 minuta morali odigrati s desetoricom jer je zbog dva žuta kartona isključen Mihailo Bojić. Jedinstvo je unatoč pobjedi ostalo na samom dnu tablice.

Zbog obilne kiše i natopljenih travnjaka odgođene su utakmice Halubjana i Vinodola, Nehaja i Krka te Opatije i Naprijeda.