Nedelišće zaustavilo niz Mladosti (Ž), Preložani šokirali Međimurje

Sportnet • utorak, 02.04.2013.

Jako je malo pogodaka viđeno u 20. kolu, što dokazuje činjenica da je pola njih palo u jednoj utakmici, onoj odigranoj u subotu. U sedam utakmica domaćini su ostvarili samo dvije pobjede, dok su gostima pripale čak tri, a bez golova su odigrane preostale dvije utakmice. Klubovi su imali dosta problema zbog teških uvjeta za igru, koju su prouzročila izlijevanja rijeka i potoka te kombinacija snijega i kiše, a samo je jedna utakmica odgođena za kasniji termin.

I 20. kolo bilo je zbog loših vremenskih uvjeta odgođeno, tj. samo pomaknuto na Uskrsni ponedjeljak, no Virovitica i Graničar ipak su se dogovorili da svoju utakmicu odigraju u subotu. Domaći su nogometaši već u 2. minuti poveli, strijelac je bio Filip Škaro i sve do posljednjih petnaestak minuta Kotoripčani su imali rezultat s kojim su se mogli vratiti u igru. No, "dječaci s Vegeške" odlučili su riješiti utakmicu u svoju korist, u 75. minuti pogodak postiže Ante Mikulić, a pred sam kraj Renato Karačić u 89. minuti zabija za konačnih 3:0.

Nedelišće je u Dunjkovcu-Pretetincu vodilo borbu s vodom natopljenim terenom, ali do početka utakmice protiv Mladosti iz Ždralova problem je bio riješen. Unatoč nedostatku golova, borbenosti na terenu nije nedostajalo. Gosti su stvarali puno bolje šanse i Nedelišće je imalo dosta sreće što nije primilo pogodak, iako je blizu toga bio Marko Bađari koji je zatresao vlastitu gredu. Kako je utakmica odmicala bilo je sve teže igrati na takvom terenu i na kraju su ipak obje momčadi bile zadovoljne s osvojenim bodom. Svakako treba spomenuti i to da je Nedelišće bez nekoliko važnih prvotimaca uspjelo zaustaviti niz od osam uzastopnih pobjeda trenutnog lidera koji sve više bježi pratiteljima.

Slične probleme imala je i Ivančica koja nije uspjela doći do bodova protiv Croatije. Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj se domaćin pobjedom mogao odmaknuti sa začelja, no Grabrovničani su ipak uzeli puni plijen i pomaknuli se na visoko treće mjesto. Jedini pogodak na utakmici postigao je važan kotačić u igri Croatije, Zdenko Lončarek u 41. minuti. Nervoza je pred kraj utakmice rasla, što je i razlog zašto je u 80. minuti glavni sudac domaćem igraču Leonu Greguru i gostujućem Damiru Jambrušiću podijelio žute kartone jer su se međusobno naguravali.

Istim je rezultatom završen i susret u Slatini u kojem su gosti iz Svetog Martina na Muri bili bolji, a domaćoj momčadi nanijeli osmi uzastopni poraz. Nakon dugo vremena Slatina je bila vrlo blizu bod(ov)a, ali nade domaćih navijača utišao je Tiago Rodrigues u 67. minuti nakon greške suparničke obrane. Pokušavao je domaćin do kraja doći do izjednačenja, ali nije bilo uspjeha. U 89. minuti još su zbog grubog prekršaja na terenu ostali bez Ivana Ugarkovića, na kraju zaslužena pobjeda Poleta koji je znao iskoristiti jednu od dvije izgledne prilike koju su imali.

U prošlim sezonama bio bi ovo jedan od većih derbija lige, no ove sezone utakmica u Bjelovaru s Koprivnicom nije imala veliki značaj. Domaći se s Nedelišćem bore za peto mjesto na tablici, dok se Koprivnica nakon lošijeg jesenskog dijela ipak popela i ustabilila na sredini poretka. Sama utakmica nije ponudila nešto posebno od nogometa, ali bilo je puno htijenja s obje strane, a laganu premoć imali su Bjelovarčani, ali bez realizacije. Neefikasnosti ovog kola doprinijela je i ova utakmica koja je završila 0:0.

Pravo iznenađenje priredili su nogometaši preloške Mladosti na čakovečkom stadionu protiv Međimurja, koje je zapalo u rezultatsku krizu. Šanse za osvajanje naslova prvaka drastično su im pale nakon ovog neočekivanog poraza. Za šok se odmah na početku pobrinuo Tino Hladnik koji je u sedmoj minuti natrčao na odbijenu loptu i poslao je u mrežu za 0:1 na semaforu. Posebno je zanimljiva bila 43. minuta u kojoj su čak tri igrača zaslužila žute kartone, u domaćim redovima Danijel Kuzmić i Daniel Vuković zbog preoštrog starta, a od Mladostaša Stjepan Caban zbog prigovora sucu. Prijetilo je i Međimurje, ali konkretniji su bili gosti koji su u 60. minuti povećali vodstvo lijepim pogotkom Davora Balenta s ruba šesnaesterca. Čakovčanima je samo preostalo smanjiti zaostatak, a to im je i uspjelo u 75. minuti kad je David Puclin zabio za 1:2.

Križevci nastavljaju s dobrim igrama na domaćem terenu, a posebno im je draga pobjeda protiv izravnog konkurenta za ispadanje. Obrana Podravca popustila je već u sedmoj minuti kad pogodak vrijedan nova vrlo važna tri boda postiže Marko Blagaj. U prvom poluvremenu stvorili su Virjani tri izgledne prilike za mogući preokret, ali bezuspješno. Tako su se Križevčani na samo pet bodova približili Podravcu i Ivančici i navijačima vratili nadu u mogući ostanak u ligi.

Jedina utakmica koja je odgođena bila je ona koja se trebala odigrati u Ludbregu, gdje je Podravina bila domaćin Čakovcu. Kako saznajemo, njihov teren nije najbolje podnio ove zimsko-proljetne uvjete koji su donijeli poplave na sjeverozapadu Hrvatske i odgoda je bila nužna. Utakmica će se odigrati u srijedu, 17. travnja, a Podravini je dobro došlo još malo odmora jer već ove srijede u Kotoribi igraju zaostalu utakmicu 19. kola protiv Graničara.