Fenerbahče Ülker ispustio +18 i završio Euroligu s novim porazom

Ivor Krapac • petak, 05.04.2013.

U posljednjoj utakmici Topa 16 košarkaške Eurolige, koja je odlučivala o posljednjem mjestu skupine F, Bešiktaš je u istanbulskom dvoboju kod kuće bio bolji od Fenerbahče Ülkera. Osim pobjede, Bešiktaš je osigurao i dovoljno veliku razliku za izbjegavanje posljednje pozicije, pa je na dnu skupine završio gradski rival...

Razočaravajući nastup Fenerbahče Ülkera u drugom krugu Eurolige imao je i jednako razočaravajuć kraj. Fener je u 14. kolu skupine F Topa 16 s 80:73 izgubio od gradskog suparnika Bešiktaša, koji je, tako, s omjerom 2-12 i boljom međusobnom koš-razlikom osvojio pretposljednje mjesto u grupi.

Fenerbahče Ülker također je završio s dvije pobjede i 12 poraza. No, s obzirom da je Bešiktaš ovog petka slavio sa sedam razlike, s poenom većom prednosti nego ju je Fener osigurao u prvom međusobnom susretu (78:72), momčad koju vodi Ertugrul Erdogan na kraju je bila posljednja.

Damir Markota imao je važnu ulogu u pobjedi domaćina. Za nepunih 29 minuta u igri, ubilježio je 16 poena i sedam skokova, a osam od 16 poena zabio je u posljednjih pet minuta, kada se utakmica lomila. Markotin šut iz igre bio je 5/8, iz slobodnih bacanja imao je 5/7, a jedini pravi minus bile su mu četiri izgubljene lopte.

Bojan Bogdanović odigrao je 25 i pol minuta za Fenerbahče Ülker i za to vrijeme imao osam poena, skok i dvije asistencije. Za dvicu je pucao 1/3, a za tricu 2/4.

Prije odluke u završnici, Bešiktaš je uspio nadoknaditi Fenerovih 18 poena prednosti iz druge četvrtine, što će dodati još malo soli na ranu Erdoganove momčadi. Nakon što je domaćin ubačajem Daniela Ewinga s crte slobodnih došao do željenih +7 2,4 sekunde do kraja, gosti su iza time-outa imali još jednu priliku za izbjegavanje posljednjeg mjesta u skupini, ali tu šansu propustili su promašenom tricom Emira Preldžića sa sirenom.

Daniel Ewing istaknuo se sa 17 poena, osam skokova i četiri asistencije za Bešiktaš, dok je Oguz Savas s 14 poena vodio Fenerbahče Ülker.