Marseille 1:0 Bordeaux
Bordeaux

Marseille učvrstio drugo mjesto pobjedom nad Bordeauxom

Filip Han • petak, 05.04.2013.

Marseille je na domaćem terenu dočekao Bordeaux. Za pobjedu mu je bio dovoljan pogodak Gignaca u prvom poluvremenu, a tri osvojena boda omogućila su mu povećanje prednosti pred Lyonom i dolazak na zaostatak od četiri boda za prvim PSG-om...

Prvih 45 minuta utakmice na Velodromu bilo je živahno, no bez prave inicijative ijedne ekipe. Posjed lopte često se izmjenjivao jer su obje momčadi pokušavale brzo odigrati akcije za čiju je realizaciju na kraju ipak nedostajao dobar završni dodir.

Marseille je krajem poluvremena počeo preuzimati konce igre, pa je u 41. minuti odigrana dobra akcija u kojoj je Benoit Cheyrou pronašao rupu u zadnjoj liniji Bordeauxa i dodao Gignacu koji se jednostavnim driblingom riješio svog čuvara, a zatim i zabio lagan pogodak za prednost od 1:0, s kojom je završeno prvo poluvrijeme.

Početak drugog dijela utakmice bio je nešto uspavaniji nego prvi. Za prvu pravu priliku trebalo je dočekati 65. minutu i udarac Gignaca, koji je Carrasso uspio obraniti. Najbolju priliku na cijeloj utakmici za Bordeaux imao je u 75. minuti Henri Saivet nakon kornera, ali lopta koju je šutnuo glavom otišla je malo iznad prečke.

U posljednjih deset minuta susreta Bordeaux su testirali Gignac, Ayew i Barton, ali rezultat je ostao nepromijenjen. Marseille je ovom pobjedom došao na 57 osvojenih bodova i time se malo odmaknuo od trećeplasiranog Lyona, dok PSG ima četiri boda više. Bordeaux se nalazi na devetom mjestu lige, a ovo je treća utakmica u nizu u kojoj nisu uspjeli upisati pobjedu.