Borna Rupnik • nedjelja, 07.04.2013.

Saint Etienne je uspio na svom terenu slomiti otpor Eviana, a Lyon je još jednom morao priznati poraz. Ovoga je puta bolji bio Reims...

Zeleni iz Saint Etiennea uspješno su nastavili svoj lov na europska natjecanja iduće godine. Do trećeg su mjesta stigli pobjedom nad jednim od kandidata za ispadanje, Evianom, a jedini je pogodak pao 12 minuta prije kraja susreta.

Clerc je tada ubacio za Hamoumu, koji je glavom pogodio pod prečku Laquaitovog gola. Gosti su inzistirali da lopta nije prešla crtu, no sudac je pokazao na centar. Upravo je Laquait držao Evian u igri svojim obranama, a u prvom poluvremenu i okvir je gola bio na njegovoj strani, nakon pokušaja Molloa.

Treći poraz zaredom potpisali su igrači Lyona, a trenutak odluke na njihovog gostovanju u Reimsu zbio se u 52. minuti, nedugo nakon vratnice Diega.

Tada je branič Biševac skrivio kazneni udarac te zaradio i crveni karton, a Krychowiak s 11 metara, po sredini gola, poslao loptu u mrežu.

Reims se na taj način uspio malo odmaknuti od opasne zone, a Lyon je bodovno poravnat sa Saint Etienneom. Dejan Lovren ovoga puta nije bio u kadru Lyona.

U posljednjoj utakmici dana Lille nije ostavio ni gram šanse gostima iz Lorienta. Već u trećoj i osmoj minuti Kalou i Payet dovode domaćine u vodstvo 2:0, a u 31. i 34. minuti sve dileme oko pobjednika uklanjanju Digne s bijele točke i još jednom Kalou. Konačnih 5:0 postavio je Rodelin početkom drugog poluvremena.