Zimski sportovi

Ivan Dominik • nedjelja, 07.04.2013.

U ranije odigranoj, popodnevnoj utakmici NHL večeri s nedjelje na ponedjeljak, sastali su se u Joe Louis Areni domaći Detroit Red Wingsi i gosti iz Tennesseeja, St. Louis Bluesi. U posljednje vrijeme pojačani Bluzeri odnijeli su naposljetku pobjedu i dva boda iz Motowna i to jednim jedinim pogotkom, čime su preskočili Wingse na sedmom mjestu Zapadne konferencije...

Dvije momčadi koje se još uvijek bore za doigravanje na Zapadu i koje su veliki rivali u diviziji Central, Detroit Red Wingsi i St. Louis Bluesi, sastale su se u Motownu u utakmici uvertire NHL noći na ponedjeljak. Wingsi i Bluesi odigrali su raniji, popodnevni susret u Joe Louis Areni, a obje su ekipe u utakmicu ušle sa znanjem o njenoj velikoj važnosti te u pobjedničkom ritmu i seriji.

Sve to odmah je bilo vidljivo od samog početka utakmice; igrale su se čvrste obrane, vratari su s obje strane bili besprijekorni, a napadi na baš konkretni i kvalitetni. Teška i borbena utakmica u prvih 20 minuta nije ponudila previše ljepote, iako je na ledu bio i Pavel Dacjuk, što je i normalno za susrete Bluesa i Wingsa, a nije postignut niti jedan pogodak. Dakle, Jimmy Howard na jednoj i Brian Elliottna drugoj strani, sačuvali su svoje mreže netaknutima.

U prvom periodu suđeno je i samo jedno isključenje, i to za Jakuba Kindla beka domaćih, međutim, u drugom periodu je već postalo puno "vatrenije". Ponajbolji igrač Bluesa na ovoj utakmici, 28-godišnji Chris Porter, u 17. je minuti druge trećine pogodio za 1:0 St. Louis šutom iz zgloba iz gužve, nakon kombinacije s Patrickom Berglundom i Barretom Jackmanom. Svojim drugim pogotkom sezone, Porter je doveo svoju ekipu u vrijedno vodstvo, kojim je završena druga trećina utakmice.

Kao i prvih 40 minuta utakmice, i posljednjih 20 bilo je tvrdo i neefikasno, iako je druga trećina igrački bila nešto bolja. No, niti jedna momčad nije uspjela zabiti do kraja utakmice pa je St. Louis slavio minimalnim rezultatom usred Motowna, odnio oba boda iz Michigana put Tennesseeja i upisao svoju četvrtu uzastopnu pobjedu u ligi.

Dobra serija Bluzera donijela im je i napredak na sedmo mjesto Zapada u izravnom sudaru za poziciju s Detroitom, koji je sada osmi s bodom manje od svojih večerašnjih protivnika. Također, St. Louis je došao i na drugo mjesto divizije Central, odmah iza nedodirljivog Chicaga, a osim strijelca jedinog pogotka na utakmici, Portera, za treću pobjedu Bluesa nad Wingsima u ovoj sezoni od ukupnih i planiranih pet utakmica, najzaslužniji je bio i vratar Elliott koji je imao shutout uz 28 obrana.