3. HNL Središte: Trnje u derbiju kola nadigralo Segestu i smanjilo zaostatak na šest bodova

Branimir Korać • ponedjeljak, 08.04.2013.

U 21. kolu 3. HNL Središte najzanimljiviji susret odigran je u Zagrebu gdje je Trnje ugostilo momčad Segeste. Drugoplasirano Trnje na kraju je visoko slavilo i smanjilo zaostatak za prvoplasiranim Siščanima...

Samobor je nastavio svoj niz remija odigravši neodlučeno i na gostovanju u Dugom Selu. Dva puta su domaćini bili u prednosti, međutim Samobor je imao odgovor i na kraju je odnio bod. Dugo Selo je povelo u 19. minuti pogotkom Antonija Mamića i s minimalnom prednosti je otišlo na odmor. Odmah na startu drugog dijela već iz prve akcije je poravnao Filip Brdarić da bi sedam minuta kasnije Dugo Selo ponovno povelo golom Antonija Lukića iz kaznenog udarca. Ipak, u 68. minuti kapetan gostiju Nikica Brujić ponovno vraća Samobor u igru, zabija za 2:2 što je bio i konačni rezultat susreta.

Napokon je do pobjede stigao Lekenik koji je tako prekinuo crni niz bez pobjede. Na svom stadionu je svladao rezultatom 2:0 Bistru koja je tako nakon odličnog ulaska u drugi dio sezone upisala i drugi poraz. Lekenik je prema pobjedi krenuo u 74. minuti kada je poveo iz kaznenog udarca golom Ivana Đurđeka, a točku na i stavio je u 81. minuti Josip Grdenić.

Iako nije bilo pogodaka u susretu Maksimira i Udarnika, bilo je dosta nesportskog ponašanja od strane gostiju. Udarnik je 50 minuta igrao s igračem manje zbog isključenja Admira Hasanovića u 42. minuti, a pritom je isključen i gostujući trener Senad Harambašić koji je vodio bitku sa sucima i uz psovke je napustio travnjak. Maksimir je bio bliže pobjedi, u drugom dijelu nije realizirao kazneni udarac i gosti iz Kurilovca u konačnici mogu biti zadovoljni bodom.

Strmec u Bedenici nije uspio svladati momčad Gaja, posljednjeplasiranog na ljestvici. Završilo je 2:2 što malo znači i jednoj i drugoj momčadi u borbi za hvatanjem priključka s ostalim klubovima. Gaj je poveo u 16. minuti preko Tomislava Mikca i s tih 1:0 se otišlo na poluvrijeme. U drugom dijelu je Strmec golovima Ivana Lucijana Goričkog i Tomislava Šuškovića preokrenuo na 2:1, ali u 67. minuti, svega dvije minute nakon što je Strmec poveo, Davor Iskrić poravnava na 2:2 i vraća utakmicu u neizvjesnost.

Trešnjevka nije izdržala na gostovanju kod Stupnika i upisala je poraz 3:0. Već u 29. minuti je ostala bez Luke Pavkovića zbog crvenog kartona što je domaćin u drugom dijelu iskoristio. Filip Šimić, Ivan Zelenika i Tino Deželić pogađali su mrežu Daniela Pilića i odveli su Stupnik do visokih 3:0. Kada je u 74. minuti zbog ozljede bez prava zamjene igru napustio i Zlatko Kozina, devetorica Trešnjevčana nisu imala šanse.

Vrapče je imao veliku priliku odnijeti sva tri boda s gostovanja kod Tekstilca, međutim odigralo je tek 1:1. Gosti su poveli preko Blenarda Čolakija u 42. minuti i to je bilo sve. Na poluvremenu je u svlačionici ostao domaći vratar Tomislav Kuna zbog ozljede, a kako Tekstilac nije imao pričuvnog vratara, na gol je stao Luka Toš i dobro odradio novu zadaću. Tekstilac je u drugom dijelu čak i poravnao i to golom Marka Barona u 75. minuti.

U derbiju kola nogometaši Segeste upisali su težak poraz 5:2 na gostovanju kod Trnja. Trnje je tako smanjilo zaostatak za vodećom Segestom na šest bodova i naznačio kako bi možda moglo učiniti sezonu nešto zanimljivijom. U burnom prvom poluvremenu postignuto je čak pet golova. Trnje je povelo preko Tomasa Vukadina u 16. minuti da bi Igor Prijić osam minuta kasnije poravnao na 1:1. Ipak domaćin odgovara i u tri minute bježi na 3:1 golovima Filipa Bojića i Marka Tadića da bi Segesta do odlaska na odmor smanjila na 3:2 golom Josipa Zebe. Početkom drugog poluvremena gosti su ostali oslabljeni jer je drugi žuti karton zaradio Dino Eberl i Trnje u završnih deset minuta koristi brojčanu prednost te preko Mihovila Prgometa i Ivana Horvata bježi na konačnih 5:2.

Vrbovec i Dubrava odigrali su bez pogodaka na dosta teškom terenu u susretu u kojem Vrbovčani nisu iskoristili kazneni udarac i nekoliko velikih prilika. Susret su završili i s desetoricom nakon što je isključen zbog drugog žutog kartona Leon Leuštek.