Prvak pao u Vilniusu, Luka Perić zabio u pobjedi Žalgirisa

Branimir Korać • srijeda, 10.04.2013.

U derbi susretu šestog kola litavskog prvenstva Žalgiris je na svom travnjaku bio bolji od branitelja naslova Ekranasa rezultatom 2:0, a među strijelce se upisao i hrvatski internacionalac Luka Perić...

Derbi susret šestog kola litavskog prvenstva igran je u Vilniusu gdje je Žalgiris ugostio momčad Ekranasa. Između ove dvije momčadi prošle sezone se do posljednjeg kola vodila velika borba za naslov prvaka, a na kraju se njime okitio Ekranas.

Ovaj susret je stoga bio mala osveta igrača Žalgirisa koji su uz dobru igru bili bolji s konačnih 2:0.

Pogodaka nije bilo sve do 70. minute kada je Luka Perić najbolje reagirao u kaznenom prostoru gostiju i poslao loptu iza leđa vratara Ekranasa. Pet minuta kasnije stigla je i konačna odluka, Mantas Kuklys je povisio na 2:0 za veliko slavlje domaćina.

Perić je odradio svih 90 minuta u domaćim redovima, jednako kao i Andro Švrljuga dok je Tomislav Pek u igru ušao u posljednjim trenucima susreta umjesto ubojitog Kamila Bilinskog.

• Obrisan korisnik10.04.2013. u 22:43
    "...umjesto ubojitog Kamila Bilinskog.", daj me nemoj nasmijavat:))))
  • Obrisan korisnik10.04.2013. u 21:45
    Iskreno kako me zanima svaka liga skoro taman sam vidio rezultat da je Žalgiris pobjedio Ekranasa i bilo mi je drago što je naš igrač dao prvi gol za bitnu pobjedu njihovu. Svaka čast sportneu.