Wetzlar 30:27 Göppingen
Göppingen

Wetzlar prekinuo veliki pobjednički niz Göppingena

Igor Šestak • subota, 13.04.2013.

U petak je odigrana prva utakmica 28. kola rukometne Bundeslige. Na parket su izašle momčadi Wetzlara i Göppingena, a slavili su domaćini rezultatom 30:27 i prekinuli dugu pobjedničku seriju Göppingenovih rukometaša.

S nizom od šest uzastopnih pobjeda Göppingen je stigao na gostovanje kod Wetzlara, no sjajnoj seriji došao je kraj. Domaći rukometaši bili su spretniji i slavili s 30:27, a s dva osvojena boda preskočili su Göppingen na bundesligaškoj ljestvici.

Momčad Göppingena dobro je otvorila utakmicu i prvih desetak minuta držala vodstvo od jednog ili dva pogotka. Prvo vodstvo na utakmici Wetzlar je imao u 13. minuti (8:7), no gosti su na njega odgovorili serijom 4:0 i prvi put stigli do tri pogotka prednosti. U 25. minuti na semaforu je stajalo 13:9 za goste, a na veliki odmor Göppingen je odnio dva pogotka viška (14:12).

Wetzlar je na startu nastavka anulirao prednost gostiju pa u 35. minuti poveo sa 16:15. Nastavili su domaćini dominirati i uspjeli su se odvojiti na plus tri u 45. minuti. U završnih 15 minuta stečenu prednost su uspješno održavali, a pitanje pobjednika riješili su u 56. minuti kada su poveli s 28:24. Göppingen u drugoj polovici drugog dijela nije igrao dobro i nije uspio smanjiti rezultatski zaostatak. Wetzlar je upisao drugu uzastopnu pobjedu, a Göppingenu je ovo prvi poraz od 20. veljače.

Prvo ime utakmice bio je Kevin Schmidt koji je za Wetzlar zabio ček deset golova. Sedam iz igre i tri iz sedmeraca. Šest golova zabio je Steffen Fäth, a jedan manje Tobias Reichmann. Goste je s osam golova predvodio Momir Rnić, a domaću mrežu je sedam puta zatresao Pavel Horak.

Ostale utakmice 28. kola Bundeslige igraju se 17. i 20. travnja.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938