Bundesliga: Minden iznenadio Melsungen, Balingen siguran protiv Neuhausena

Igor Šestak • nedjelja, 21.04.2013.

U subotu su odigrane posljednje dvije utakmice 28. kola Bundeslige. Iznenađenje kola priredili su igrači Mindena pobjedom nad Melsungenom rezultatom 26:24, dok je ishod druge utakmice bio mnogo očekivaniji. Balingen je u svojoj dvorani s 32:26 svladao Neuhausen i približio ga ispadanju iz lige.

TSV GWD Minden - MT Melsungen 26:24 (14:13)

Najveće iznenađenje 28. kola Bundesligi napravili su rukometaši Mindena svladavši u subotu u svojoj dvorani znatno bolje plasirani Melsungen. Bila je to vrlo izjednačena utakmica u kojoj je najveća prednost Mindena bila tri pogotka, dok su gosti unutar 60 minuta igre vodili tek jednom. Minden je ovom pobjedom na tablici preskočio Gummersbach i nalazi se pet bodova ispred zone ispadanja. Melsungen je u središnjem dijelu tablice i ovaj ga poraz neće pretjerano uznemiriti.

U početnoj fazi utakmice Minden je uspio povesti s 3:1, ali su gosti brzo uzvratili istom mjerom i izjednačili rezultat. Sasvim ravnopravno se igralo do 18. minute i rezultata 7:7, a onda su domaćini uspjeli povezati nekoliko dobri akcija na obje strane terena i serijom 4:1 doći do osjetnije prednosti. Vodstvo ipak nisu dugo zadržali. Na odmor se otišlo s 14:13, a početkom nastavka Melsungen je još jednom izjednačio rezultat.

U 33. minuti gosti su pogotkom Stenbäckena poveli s 15:14, a bilo im je to jedino vodstvo na utakmici. Igrači Mindena odgovorili su serijom od tri pogotka i vratili prednost na svoju stranu. U posljednjih sedam minuta domaći su donijeli samo pogodak prednosti (21:20), a onda golovima Schmidta stigli do 23:20. Melsungen je ipak još jednom stigao na pogodak zaostatka. 80 sekundi prije kraja na semaforu je stajalo 24:23, a utakmicu je odlučio Fuchs pogotkom za 25:23 minutu prije isteka vremena.

Najbolji igrač Mindena i najbolji strijelac utakmice bio je Aleksandar Svitlica s devet pogodaka, dok su po četiri postigli Aljoscha Schmidt i Evars Klesniks. Gostujuću momčad predvodio je Savas Karipidis sa sedam golova, šest je zabio Nenad Vučković, a pet Patrik Fahlgren.

HBW Balingen-Weilstetten - TV 1893 Neuhausen 32:26 (14:13)

Iznenađenja, ali ni previše drame nije bilo u utakmicu Balingena i Neuhausena koju su domaćini dobili sa šest pogodaka razlike. Tom su pobjedom došli na 23 osvojena boda, 12 više od Neuhausena, koji je prvi klub u zoni ispadanja iz Bundeslige.

Do prve osjetnije prednosti Balingen je stigao već nakon desetak minute igre kad je na semaforu stajalo 5:2. Nastavili su domaćini dobro igrati i u narednim minutama pa je u 22. minuti rezultat bio 11:6. Tada su upali u krizu, što su gosti znali iskoristiti. Do odlaska na poluvrijeme stigli su na samo pogodak zaostatka. U nastavku su uspjeli poravnati rezultat, čak i povesti sa 17:16 u 37. minuti, ali to je bilo sve od njih.

Nakon izjednačenja na 19:19 u 42. minuti domaćini su značajno popravili svoju igru. U samo sedam minuta stvorili su prednost od četiri pogotka (25:21), a u završnih deset minuta stečenu prednost rutinski sačuvali i pretvorili u pobjedu s konačnih 32:26.

Najefikasniji igrač Balingena bio je Felix König s osam pogodaka, a pratili su ga Kai Häfner i Roland Schlinger sa šest. U redovima Neuhausena najviše se iskazao Ferdinand Michalik s pet golova, dok su po četiri puta domaću mrežu tresli Ralf Bader i Alexander Becker.

13HBW Balingen-Weilstetten 34951:1019-6825
14Minden 34880:1009-12918
15Gummersbach 34887:1018-13116
16TV Großwallstadt 34848:946-9815
17TV 1893 Neuhausen 34885:1042-15715
18TUSEM Essen 34870:1063-1938