Manchester City smanjio zaostatak za Unitedom, Chelsea "tricom" preko Craven Cottagea

Marin Vuković • srijeda, 17.04.2013.

Nogometaši Manchester Cityja uspjeli su u zaostaloj utakmici 29. kola pobjedom nad Wiganom smanjiti zaostatak za Manchester Unitedom, koji je na Upton Parku dvaput stizao zaostatak i na kraju uzeo samo bod. Chelsea je pak iskoristio jučerašnji remi Arsenala i uvjerljivom se pobjedom nad londonskim rivalom Fulhamom vratio na treće mjesto prvenstvene ljestvice.

Manchester United ispustio je bodove na uvijek neugodnom gostovanju na Upton Parku. Vodeća momčad prvenstva dvaput je stizala zaostatak za West Hamom i odnijela bod rezultatom 2:2, a za očekivati je kako će dosta priče biti o drugom pogotku gostiju, kojeg je Robin van Persie postigao iz zaleđa.

Crveni vragovi pružili su još jednu neuvjerljivu partiju, kakvima časte svoje navijače u posljednjih nekoliko tjedana. Čekićari su iskoristili takav pristup i u 16. minuti pogotkom glavom Ricardo Vaz Te donio je prednost domaćinu.

Odličnu utakmicu danas je igrao Shinji Kagawa, vižljasti Japanac napisao je scenarij za izjednačujući pogodak u 31. minuti, a Antoniju Valenciji preostalo je samo postaviti nogu i preusmjeriti loptu u praznu mrežu.

Suprotno očekivanjima United nije došao do potpunog preokreta, već je fantastičnim udarcem Mohameda Diamea u 55. minuti West Ham došao do novog vodstva. Niti ovoga puta nisu ga uspjeli zadržati, 22 minute kasnije obje je vratnice pogodio Kagawa, a Van Persie iz zaleđa natrčao na odbijenu loptu i postavio konačnih 2:2.

Ni Manchester City nije se proslavio igrom u generalnoj probi finala FA kupa s Wiganom. Finalisti kupa dugo su na Etihadu bili u egalu, a gosti se postavili hrabro i u nekoliko navrata mogli doći i do pogotka. Posebno se to odnosi na pokušaj Franca di Santa u prvom poluvremenu, kojeg je intervencijom zaustavio Joe Hart.

Kad se činilo da će City poput gradskoga rivala ugrabiti samo bod, sedam minuta prije kraja loptu je uzeo Carlos Tevez, prošao dvojicu čuvara i smjestio loptu pod gredu Wiganova gola. City uz utakmicu manje zaostaje 13 bodova za Unitedom, kojemu do matematičkog osiguranja naslova još uvijek nedostaje šest bodova.

Odličnu utakmicu na Craven Cottageu odigrali su londonski rivali Fulham i Chelsea, a momčad Rafe Beniteza s tri se pogotka u mreži domaćina vratila na treće mjesto. Premda rezultat daje drugačiji dojam, Fulham nije bio bez prigoda, ali su one na kraju ostale neiskorištene.

Chelsea je prvih pola sata upijao pritisak, a tada je loptu na tridesetak metara od gola uzeo David Luiz i savršenim udarcem smjestio je u godnji desni kut Fulhamova gola. Prednost je dvije minute prije odmora udvostručio John Terry nakon lijepe asistencije Juana Mate.

Mladen Petrić odigrao je 82 minute na strani domaćina, ali neće ih pamtiti po dobrome jer u drugom je poluvremenu s pola metra promašio praznu mrežu i prebacio vrata. Konačna kazna stigla je u 71. minuti, udarac Fernanda Torresa glavom je u mrežu zakucao Terry.

• Obrisan korisnik17.04.2013. u 23:41
    zanimljivo,takvo zaleđe da se ne sudi,ipak su to vragovi,ne...a ovaj promašaj petrića,više mi liči na obranu gola
  • Obrisan korisnik17.04.2013. u 23:30