Aragon zaustavio Ademar Leon, La Rioja nastavila s odličnim predstavama u Ligi Asobal

Zvonka Keliš • utorak, 23.04.2013.

U sklopu 26. kola Lige Asobal momčad Ademar Leona poražena je na gostovanju kod Aragon, dok je njen najveći suparnik za treću prvenstvenu poziciju, La Rioja, uvjerljivo bila bolja od Huesce. Do sigurnog slavlja stigla je još i Anaitasuna, dok je Cuenca bila minimalno bolja od Guadalajare. Puerto Sagunto je, pak, svladao Academiju Octavio, a Cangas Palmu del Rio.

Aragon - Reale Ademar Leon 35:34 (18:13)

Momčad Ademar Leona nije se dobro provela na gostovanju kod Aragona u sklopu 26. kola Lige Asobal, naime, nakon uzbudljivih je 60 minuta igre pretrpjela minimalan poraz te se kući vratila bez novih prvenstvenih bodova. Domaćin je odmah na startu poveo 4:1 koje do sredine poluvremena pretvara u 9:6. Gosti se bude, sustižu svog suparnika te poravnavaju rezultat na 12:12 da bi uslijedila sjajna domaća serija od šest pogodaka te se na predah ide s vodstvom domaće momčadi 18:13.

Uvodne minute nastavka pripale su gostujućoj momčadi koja se približava na svega minus dva (17:19), a potom, u 38. minuti i na minimalan zaostatak (19:20). Nije trebalo dugo čekati na novo izjednačenje rezultata (21:21) nakon čega slijedi prava borba za bodove u kojoj na koncu za jedna pogodak uspješniji bivaju domaći rukometaši (35:34). Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Alex Dujšebajev s devet postignutih pogodaka, dok su najbolji kod Ademar Leona bili Alexandr Tatarintsev i Faruk Vražalić također s devet golova, a Matej Ašanin je upisao tri obrane.

Huesca - Naturhouse La Rioja 27:36 (11:16)

S vrlo dobrim nastupima nastavila je, pak, Naturhouse La Rioja koja je u 26. kolu u gostima bila bolja od iznenađenja prethodnog kola Huesce koja je tad uspjela osigurati slavlje nad španjolskim viceprvakom Atletico de Madridom. Izjednačeno je u susretu bilo sve do 9. minute kada gosti serijom 4-0 osiguravaju prvo osjetnije vodstvo (9:5). Trudio se tada domaćin sustići svog suparnika, no ovaj samo povećava svoju prednost te na predah odlazi s +5 (16:11).

Nastavak ogleda donio je i nastavak gostujuće dominacije, naime, La Rioja se odvaja na sjajnih 23:12 te potom samo čuva stečenu prednost. Konačno, gostujući se rukometaši kući vraćaju s velikom pobjedom 36:27, kao i novim bodovima. Odlični su kod Naturhouse La Rioje bili Alberto Miralles, Thiagus Petrus Goncalves, Niko Mindegia, Victor Hugo Lopez i David Cuartero s po četiri pogotka, dok se kod Huesce istaknuo Carlos Grau s osam golova

Villa de Aranda - Helvetia Anaitasuna 22:28 (11:15)

Momčad Anaitasune u sklopu 26. je kola Lige Asobal stigla u goste rukometašima Ville de Arande gdje se pokazala u dobrom svjetlu te se kući vratila s novom prvenstvenom pobjedom. Gosti su odmah na startu poveli 3:1, odnosno, 6:2 nakon čega svoju prednost ne ispuštaju iz ruku. Uspio se domaćin tek u 21. minuti približiti na minimalan zaostatak (9:10), no gostujuća momčad serijom 5-2 osigurava vodstvo 15:12 na poluvremenu.

Ništa drugačije nije bilo u nastavku u kojem Anaitasuna samo nastavlja sa svojom dominacijom te dodatno povećava svoje vodstvo. Nakon 21:14 gostujući rukometaši odlaze na 24:18 te na koncu osiguravaju slavlje sa šest pogodaka razlike (28:22). U pobjedu svoje momčadi Ricard Reig i Javier Borragan ugradili su po šest pogodaka, dok je Enrique Plaza za Villu de Arandu zabio pet golova.

GlobalCaja Ciudad Encantada - Quabit Guadalajara 24:23 (11:11)

Zanimljivo je bilo i u Cuenci gdje je momčad Ciudad Encantade ugostila rukometaše Guadalajare koji su se dobro borili da bi naposljetku bili poraženi s pogotkom razlike. Gosti su u susret krenuli vodstvom 4:2 koje ubrzo raste na 7:4, no domaćinu tada nije trebalo dugo da se vrati u dvoboj. Nešto manje od tri minute prije kraja prvoga dijela domaća momčad preokreće rezultat u svoju korist (11:9), no u svlačionice se odlazi s izjednačenih 11:11.

Uvodne minute nastavka pripale su Cuenci koja se odvaja na 13:11 nakon čega, iako njena prednost raste, gostujuća joj momčad ne dopušta da se suviše odvoji. Napeto je stoga bilo do samoga kraja dvoboja u kojem konačnih i domaćih 24:23 postavlja Federico Gaston Fernandez. Pablo Ariet sa sedam je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok su Javier Parra, Jorge Felipe Fernandes, Eduardo Reig, Sergio De la Salud, Victor Tremps i Draško Nenadić u poraz svoje momčadi ugradili po tri gola.

Fertiberia Puerto Sagunto - Academia Octavio 23:21 (13:10)

Puerto Sagunto je u sklopu 26. kola Lige Asobal na svom terenu stigao do slavlja nad momčadi Academije Octavio, kao i novih prvenstvenih bodova. Nakon što je domaćin susret otvorio vodstvom 5:2 povećao ga je na 7:4 i potom ga više nije ispuštao. +3 domaća je momčad čuvala sve do isteka 30. minute (13:10).

U drugome dijelu gosti se trude te uspijevaju u 48. minuti čak i preokrenuti rezultat u svoju korist (19:17). Međutim, domaći rukometaši tada s dvije uzastopne serije pogodaka upisuju konačno slavlje 23:21. U pobjedi svoje momčadi Jose Manuel Garcia i Fernando Latorre sudjelovali su s po pet pogodaka, dok je najbolji strijelac kod Academije Octavio bio Ismael Juarez također s pet golova.

Cangas - ARS Palma del Rio 29:25 (14:9)

Svoj 21. ovosezonski poraz u 26. je kolu Lige Asobal upisala momčad Palme del Rio, naime, bolji je od nje na svom terenu s četiri pogotka razlike bio Cangas. Nakon uvodnih 2:2 domaćin polako, ali sigurno preuzima vodstvo u susretu (6:2, 8:5). Uspijeva se domaća momčad potom odvojiti i na osjetnijih +7 (14:7) da bi se na predah ipak otišlo s njenim vodstvom 14:9.

Drugo poluvrijeme donijelo je nastavak domaće dominacije, no gosti se ipak trude sustići svog suparnika te tako smanjuju svoj zaostatak na 18:22, ali i na samo tri pogotka razlike (22:25) pet minuta prije samoga kraja dvoboja. Međutim, sigurni su tada domaći rukometaši te mirno privode susret kraju za pobjedu 29:25. Suso Solino za Cangas je zabio deset pogodaka, dok je Andres Ortiz kod Palme del Rio osam puta tresao suparničku mrežu.