Lille 3:3 Sochaux
Sochaux

Sochaux s ekspresna tri gola stigao zaostatak kod Lillea

Filip Han • petak, 26.04.2013.

Prva utakmica 34. kola francuske lige donijela je završnicu punu golova. Nakon velikog vodstva od 3:0, domaći Lille prosuo je prednost u samo osam minuta, te dopustio gostujućem Sochauxu da kući odnese bod...

Domaći Lille od početka utakmice preuzeo je loptu u svoj posjed, te nije dopustio gostima da razviju bilo kakvu igru. U prvih desetak minuta zaprijetili su Ronny Rodelin i Dimitri Payet, no bez uspjeha. Precizniji je bio Salomon Kalou u 26. minuti utakmice kada je doveo svoju momčad u vodstvo od 1:0.

Ni nakon pogotka tempo igre Lillea nije pao. Domaći su igrači i dalje pokušavali doći do izglednih prilika za pogodak, no Sochauxova obrana nekoliko je puta spašavala vlastitu mrežu. Odličnu je priliku u 43. minuti imao Marvin Martin iz slobodnjaka s dvadesetak metara, kada je pogodio prečku. Njegov je promašaj zato nadoknadio strijelac Kalou u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Nakon jedne visoko odbijene lopte Kalou je uputio lijep udarac pod prečku iz okreta i tako postavio rezultat od 2:0.

Drugo poluvrijeme nije počelo ništa bolje za Sochaux. Već u 48. minuti stvara se gužva u gostujućem šesnaestercu, a lopta je naposljetku došla do Marka Base koji je glavom postigao treći Lilleov pogodak. Sochaux je nedugo zatim došao u najbolju priliku dotadašnjeg dijela utakmice, pucao je Sloan Privat, no Steeve Elana uspio je skrenuti loptu van okvira gola.

Uslijedilo je dvadesetak minuta bez previše uzbuđenja, a zatim je došao hladan tuš za domaće. Prvo je Cédric Kanté u 79. minuti smanjio na 3:1 nakon što je slobodni udarac izveo Vincent Nogueira, a samo pet minuta poslije njega i sam Nogueira se upisao u strijelce. Rezultat je izjednačen nakon još jednog prekida, prelijepog slobodnog udarca koji je ponovo izveo Nogueira, čime se prometnuo u Sochauxova junaka.

Lille se ovim bodom izjednačio sa Saint-Étienneom, ali je ostao na petom mjestu lige. Sochaux nastavlja borbu za izbjegavanje ispadanja izjednačivši se na tablici s Nancyjem.

• Obrisan korisnik27.04.2013. u 01:52
    prelijepi treci gol sochauxa je presmijesan, lik se poskliznuo kod izvodjenja slobodnjaka i zabio lijep gol