Lorient 0:1 Marseille
Marseille

Minimalna pobjeda Marseillea nad Lorientom

Filip Han • subota, 27.04.2013.

U 34. kolu francuskog prvenstva susreli su se domaći Lorient i Marseille. U utakmici koju nije obilježilo puno pravih prilika Marseille je uspio postići pogodak i tako s minimalnom prednošću osvojiti tri boda...

Marseille je dobro ušao u utakmicu i prvi put ozbiljno zaprijetio već u sedmoj minuti preko Mathieua Valbuene, no njegov je udarac zaustavljen. I Valbuena i Andre Pierre Gignac bili su iznimno aktivni u napadu na protivnički gol, a u 25. minuti Marseille je uspio doći u prednost upravo zahvaljujući Valbueni.

Do kraja prvog poluvremena nije bilo ozbiljnijih prilika, Jeremie Aliadiere je nekoliko puta dobro pucao, no osim toga svi se drugi udarci mogu okarakterizirati kao poluprilike. Na odmor su ekipe stoga otišle s minimalnom prednošću gostiju.

Drugo je poluvrijeme donijelo nešto aktivniji Lorient, koji je neprestano pokušavao proći kroz zgusnutu obrani Marseillea, no bez previše uspjeha. U 72. minuti dobro je pucao Maxime Barthelme, no pravovremeno je reagirao Mandanda i spriječio pogodak. Posljednjih petnaestak minuta poluvremena Lorient je većinom imao loptu u svom posjedu, no jednostavno nisu mogli doći do pozicije za pogodak.

Krajem utakmice porasle su tenzije, čak petorica igrača su kartonirana u posljednje dvije minute utakmice, a Audard i Valbuena svoju su prepirku nastavili i nakon sudačkog zvižduka za kraj, no konačan je rezultat ostao 0:1.

Marseille je druga momčad lige sa šest bodova zaostatka za prvim PSG-om, dok se Lorient nalazi na sedmom mjestu.