Bundesliga, 31. kolo, 27.04.2013, 18:30 h
Fortuna Düsseldorf
Fortuna Düsseldorf 1:2(0:1) Borussia Dortmund
Borussia Dortmund

Damir Žbulj • subota, 27.04.2013.

Iako se Jürgen Klopp odlučio odmoriti gotovo sve igrače koje su ostvarili fantastičnu pobjedu protiv Reala u srijedu, dortmundska Borussia stigla je do pobjede kod Fortune, uz pogodak i asistenciju Turčina Sahina, dok se jednom u listu strijelaca upisao i Kuba Blaszczykowski...

Langerak - Kirch , Felipe Santana, Hummels , Großkreutz - Sahin, Kehl - Hofmann, Leitner , Bittencourt - Schieber, to je protiv Fortune bila početna postava dortmundske Borussije, ekipe koja prije samo nekoliko dana s 4:1 'razbila' madridski Real u prvom susretu polufinala Lige prvaka.

Klopp je naravno odlučio odmoriti gotovo sve svoje glavne igrače, jedini 'nesretnik' koji je iz slavljeničke prve postave ponovno u prvih 11 našao svoje mjesto na terenu bio je stoper Hummels. dok su se na klupi našli Weidenfeller, Schmelzer, Subotić, Sven Bender, Blaszczykowski, Reus i Lewandowski.

Nova akvizicija Bayerna, Mario Götze, nije se našao niti u zapisniku ekipe iz Dortmunda. Piszczek je pauzirao zbog ozljede.

Fortuna je u velikoj borbi za očuvanje bundesligaškog statusa, Augsburg im se pobjedom and Stuttgartom opasno primaknuo, bodovno izjednačio pa su pred svojim navijačima tražili priliku za iznenađenje protiv favoriziranog suparnika, koji je trebao mislima biti na polufinalnom uzvratu u Madridu.

Međutim, Crno-žuti su svoj posao u Düsseldorfu odradili na najbolji mogući način.

Domaćin je sačuvao svoju mrežu u prvih 20 minuta, ali tada je na scenu stupio Turčin Nuri Sahin, igrač madridskog Reala na posudbi u Borussiji. Nakon jedne dulje akcije gostiju, Sahin je prihvatio loptu na 30-ak metara, odlično 'snimio' kako je domaći vratar previše izašao s gol linije i sjajno poslao loptu u mrežu Fortune.

Do odmora je jedino vrijedna spomena za domaće bila akcija Schahina, no njegov pokušaj blokirao je Hummels pa je lopta završila samo u korneru.

U nastavku je veliku priliku za poravnanje Fortuna propustila u 64. minuti, nakon pomutnje u obrani Borussije i uskoro im je stigla kazna za promašaj. U igru su ušli Poljaci, junak s četiri pogotka protiv Reala Lewandowski te Blaszczykowski, a samo dvije minute nakon sudjelovali su u akciji za 0:2.

Lewandowski je pronaša Sahina, koji odlično asistira za Kubu u kaznenom prostoru, a vratar Giefer nije mogao zaustaviti njegov udarac. Ostalo je tada 20 minuta do kraja.

U samoj završnici činilo se kako će gosti mirno privesti susret kraju, ali dodatno uzbuđenje donio je pogodak Bodzeka, glavom, nakon ubačaja i slabe reakcije žuto-crne obrane, tik pred ulazak u sučevu nadoknadu.

Svim silama domaći su pokušali do još jednog pogotka i boda, no, iskazao se i rezervni gostujući vratar Langerak s odličnom reakcijom. Latka je pucao glavom, a čuvar mreže Dortmunda paradom je izbio loptu s gol linije, za osiguranje pobjede.

Mirno se Borussia sada može posvetiti uzvratu polufinala Lige prvaka, dok će Fortuna bodove spasa tražiti u narednom kolu u Frankfurtu kod Eintrachta.

• danchy28.04.2013. u 09:49
    kakva akcija kod drugog gola, ove dečke je užitak gledati. A i Sahin pokazuje da će iduće sezone biti od veće pomoći