Premiership, 35. kolo, 27.04.2013, 18:30 h
Newcastle
Newcastle 0:6 Liverpool
Liverpool

Josip Tolić • subota, 27.04.2013.

U posljednjoj subotnjoj utakmici 35. kola Premier lige Liverpool je na gostovanju u Newcastleu potpuno posramio domaćina i slavio čak 0:6.

Nevjerojatno jednosmjerna bila je posljednja subotnja utakmica 35. kola prve engleske lige. Liverpool je na St. James' Parku slavio s visokih 0:6.

Niti drastična suspenzija Luisa Suáreza nije omela izabranike Brendana Rodgersa da odigraju fantastičnu predstavu i potpuno posrame Svrake na njihovu terenu. Golijada je počela već u trećoj minuti kada je Agger poentirao glavom na ubačaj Stevena Gerrarda.

Do sredine poluvremena gosti su udvostručili prednost. Bila je to kombinacija u kojoj su sudjelovali Sturridge i Coutinho, a jednostavan posao imao je Jordan Henderson zabivši svoj prvi pogodak u ovom dvoboju.

Ako je momčad Alana Pardewa imala nade u preokret u nastavku, one su definitivno umrle nakon trećeg pogotka Liverpoola. Coutinho je ponovno bio asistent, a Sturridge egzekutor polukontre.

Nedugo potom na drugoj strani domaćin je tražio jedanaesterac nakon igranja rukom Lucasa, ali sudac se nije oglasio. Goste to nije omelo u nastavku golijade; u 61. minuti Henderson je stvorio odličnu priliku za Sturridgea koju ovaj nije mogao promašiti - na semaforu je već stajalo 0:4.

Za dupkom pune tribine St. James' Parka, koje su se dijelom ispraznile već nakon trećeg pogotka, to nije bio zadnji čin tragedije njihovih miljenika. 16 minuta prije kraja Fabio Borini pobrinuo se obilježiti ovaj dvoboj zabivši gol nepunu minutu nakon što je ušao u igru.

Za potpunu katastrofu Svraka pobrinuo se Debuchy zaradivši drugi žuti karton zbog starta na Coutinhu, a samo minutu potom Jordan Henderson stavio je točku na "i" šestim golom Liverpoola iz slobodnog udarca. Do kraja se i Coutinho mogao upisati u strijelce nakon udarca iz daljine koji je, međutim, odsjeo na gredi, no i to je bilo dovoljno da crno-bijeli potpuno posramljeni odu u svlačionicu, ispraćeni salvom zvižduka.

Newcastle je ovim porazom ostao u nesigurnoj zoni na 16. mjestu, dok su Redsi izjednačenjem najveće gostujuće pobjede u engleskoj ligi ostali sedmi.

• LivFan28.04.2013. u 15:41
    tako je, trebali su spusit barem 3:0 od newcastlea, tak da mozes doc sa pricom kako su jadni bez suareza... i trpali su ove godine slabijim ekipama dosta golova na anfieldu, cak je u jednom od pacijenta bilo rijeci o tome...
  • Obrisan korisnik27.04.2013. u 21:42
    svaka cast, gleda sam nesto oko po ure igre ali i golove, odlicne kretnje i akcije, bez suareza cini mi se vise i zabivaju, jer zna on ponekad falivat nemoguce ;)
  • Obrisan korisnik27.04.2013. u 21:39
    Trpanje u skroz nebitnoj utakmici, tako treba trpati slabije ekipe kod kuće, a to Liverpoolu nikako da krene nažalost. Oće li uopće igrati Europsku ligu iduće godine? Swansea i Wigan idu u Europsku ligu, zar ne?