Premiership, 35. kolo, 27.04.2013, 13:45 h
Manchester City
Manchester City 2:1 West Ham
West Ham

Josip Tolić • subota, 27.04.2013.

U prvoj utakmici 35. kola Premiershipa Manchester City na svom je travnjaku svladao West Ham United 2:1. Bila je to utakmica u kojoj su domaćini veći dio utakmice bili bolji protivnik i stvorili mnoštvo prilika, no na kraju su se morali pošteno namučiti za tri boda.

Već je uvodni dio utakmice nagovijestio u kojem će smjeru ići dvoboj na Gradskom stadionu u Manchesteru. Domaćin je bio premoćniji u posjedu lopte, a sredinom prvog dijela zaredao je s nekoliko prilika. U glavnoj je ulozi bio Carlos Tévez koji je prvo u dobroj situaciji prebacio okvir gola, a u 23. minuti proslijedio do Sergija Agüera koji pogađa vratnicu.

Čekićari u prvom dijelu nisu djelovali nemoćno unatoč dominaciji protivnika, a mogli su doći i do vodstva u 25. minuti kada je Diamé pronašao prostor za udarac s 20-ak metara, ali spreman je bio Joe Hart.

Na odgovor nije trebalo dugo čekati, u 28. minuti Nasri je sa Silvom odigrao dupli pas na lijevoj strani kaznenog prostora, potom vratio na peterac gdje je Agüero pospremio loptu u mrežu, kroz noge Jääskeläinena. Gostujući vratar iskazao se nedugo nakon pogotka obranom šuteva Nasrija i Zabalete, spriječivši tako veći zaostatak prije odmora.

Pokazalo se to dobrim za nastavak utakmice jer je West Ham do pred sam kraj bio u igri za bod(ove). Istina, domaćin je bio taj koji je bio češći posjetitelj protivničke polovice. Pucali su Tévez, Nasri i ponovno Tévez, ali gosti su se svaki put uspješno obranili. Najbolju prigodu propustio je u 72. minuti Nasri na ubacivanje Téveza, kada sa samo nekoliko metara nije uspio zahvatiti loptu na najbolji način.

Shvativši da bi mogao izvući nešto iz ovog dvoboja, West Ham je u završnici stisnuo, a pogodak je bio na pomolu osam minuta prije kraja. Jarvis je pucao nakon udarca iz kuta, a Zabaleta blokirao rukom u kaznenom prostoru koja je, po glavnom sucu, stajala uz tijelo, stoga nije bilo jedanaesterca.

Gosti nisu uspjeli postaviti obranu, a već ih je šokirao sjajan gol Yaye Touréa. Bjelokošćanin je s 20-ak metara iskosa sjajno pogodio suprotan kut i potvrdio pobjedu Građana.

Posljednjih desetak minuta bilo je vatreno na obje strane, a West Ham je uspio doći i do počasnog pogotka u posljednjoj akciji utakmice. Andy Carroll izborio se za udarac u šesnaestercu Cityja, a Hart je olakšao put lopte u mrežu loše se postavivši na udarac reprezentativnog kolege.

S ova osvojena tri boda Manchester City je povećao prednost na drugom mjestu u odnosu na Arsenal na osam bodova, dok je West Ham prekinuo niz bez poraza kojim je ostao deseti prije ostalih utakmica ovog kola.

• labrador240127.04.2013. u 18:44
    Hart se pet minuta prije primljenog gola ozlijedio, doslovno je jedva dočekao kraj. I ne bi se složio da je City teže od očekivanog dobio, u prvom dijelu su mogli još barem dva gola zabiti, a West Ham cijelu utakmicu nije imao opasniju priliku.
    labrador2401
  • Obrisan korisnik27.04.2013. u 17:16
    e moj Hart...šta se njemu dogodilo? prošle sezone najbolji golman možda i u Europi, a ove godine svako malo neki pacerski gol dobije.