Premiership, 35. kolo, 28.04.2013, 16:00 h
Chelsea
Chelsea 2:0 Swansea City
Swansea City

Ante Zovko • nedjelja, 28.04.2013.

Chelsea se vratio na treću poziciju, barem privremeno, poslije pobjede 2:0 protiv Swanseaja u 35. kolu Premier lige. Frank Lampard došao je nadomak golgeterskog rekorda kluba nakon što je postavio konačni rezultat.

Bio je ovo jedan od lakših zadataka za Chelsea ove sezone. Swansea poslije osvajanja Capital One kupa igra potpuno rasterećeno i izgleda kao da samo čeka kraj lige.

Rafael Benitez dao je Ramiresu mjesto u prvoj postavi, no veznjak nije izdržao ni pola sata. Pokupio je ozljedu i dao priliku Franku Lampardu da upiše svoj 400. nastup u Premier ligi.

Chelsea nije preuzimao veliku inicijativu sve do zadnjih pet minuta prvog dijela, kad je krenuo vatromet prilika i golova pred velškim golom. Vorm je prvo izbio Lampardov udarac iz daljine, da bi Cahill pucao glavom malo preko vrata.

A onda nokaut u dvije minute. Lampard u 44. asistira Oscaru za lijep pogodak prizemnim udarcem u donji lijevi kut. U sudačkoj nadoknadi Britton ruši Matu u kaznenom prostoru, a Lampard postiže 201. pogodak za Chelsea, pa mu sada još jedan nedostaje kako bi postao klupski rekorder.

Udarac Rangela početkom drugog poluvremena bio je samo lažna nada za gostujuće navijače. Chelsea je opet uzeo konce u svoje ruke i bio nadomak trećem pogotku. Ba je potom testirao Vorma, a i Mata je bio vrlo blizu.

Španjolski reprezentativac bio je u sjajnom izdanju u nedjelju. U 80. je lobom uposlio Lamparda, no ovaj je loše primio loptu prsima i propala je sjajna šansa za postavljanje rekorda.

• Obrisan korisnik28.04.2013. u 21:17
    Ovaj chealsi očito trebaju voditi privremeni manageri prvo grant ih je doveo do finalqa lige prvaka gdje su trebali dobiti, onda je di matteo osvojio naslov prvaka europe, a sada benitez će ih uvesti u finale eurolige. A što se tiče lampara on je legenda kluba a oni uvijek imaju poseban status
  • Obrisan korisnik28.04.2013. u 18:46
    I oni se i dalje misle riješit Lamparda.Užas!