Premiership, 35. kolo, 29.04.2013, 21:00 h
Aston Villa 6:1 Sunderland
Sunderland

Aston Villa "šesticom" protiv Sunderlanda pobjegla Wiganu pet bodova i preskočila Newcastle

Ante Zovko • ponedjeljak, 29.04.2013.

Christian Benteke postigao je hat-trick u pobjedi Aston Ville 6:1 protiv Sunderlanda u posljednjoj utakmici 35. kola Premier lige kojom je domaća momčad napravila značajan korak prema ostanku. Villa se tako bodovno poravnala s gostima te s Newcastleom kojeg je i preskočila nakon što je u jednom kolu dostigla razliku od 11 pogodaka, a svi zajedno imaju po pet bodova više od 18. Wigana koji ima utakmicu manje.

Za razliku od uspavanke Readinga i QPR-a, Villa i Sunderland odigrali su sjajnu, napadačku utakmicu u kojoj su u prvom poluvremenu u sedam minuta pala tri gola, da bi belgijski reprezentativac sa svoja dva početkom drugog dijela riješio pitanje pobjednika.

Dok je se Sunderland postavio defenzivno, čekajući prilike za kontre i očito zadovoljan bodom, Villa je iskoristila takvu situaciju i pas-igrom pokušavala pronaći slabosti u obrambenom bloku.

Nervoza je već počela hvatati domaće navijače kad je kapetan Vlaar s 35 metara poslao loptu u donji kut vratara Mignoleta za vodstvo Aston Ville. Međutim, Sunderland izjednačuje iz prvog napada poslije toga. Rose i Graham odigravaju dupli pas, a Rose posprema loptu u Guzanovu mrežu.

Tempo je postao vrlo intenzivan i sijevale su opasnosti na obje strane. Bolje se snašla domaća momčad koja u 37. minuti vraća vodstvo. Weimann je iskoristio sjajan nabačaj Lowtona u lijevu stranu šesnaesterca, iskontrolirao loptu i poslao je u mrežu. Sunderlandu je potom poništen gol. Graham i Guzan su se sudarili prije nego što je Gardner zabio.

Čekao se doprinos Christiana Bentekea za domaću momčad i najbolji igrač odgovorio je na najbolji način. S dva gola u četiri minute riješio je pitanje pobjednika. U 55. je zabio glavom odbijenu loptu nakon što je Agbonlahorov pokušaj izbačen, a u 59. postavlja 4:1 zahvaljujući nepažnji Sunderlandovih braniča poslije kornera.

Belgijski reprezentativac u 72. minuti je dočekao loptu koja se odbila o Cuellara, izbacio Mignoleta iz ravnoteže i postigao svoj treći gol. Dvije minute ranije Sessegnon je zaradio crveni karton i ostavio goste s igračem manje. Vaughan je produžio agoniju momčadi Paola Di Canija katastrofalnom povratnom loptom koju je dohvatio Agbonlahor, zaokružio vratara i postavio konačni rezultat.

Šesti gol Ville mogao bi biti jako važan. Kako je Newcastle izgubio 0:6 od Liverpoola u subotu, Villa je pretekla Svrake u gol-razlici. Sada se i Villa i Newcastle i Sunderland nadaju da bi Swansea 7. svibnja mogao na DW-u otkinuti koji bod Wiganu u zaostaloj utakmici.

• Obrisan korisnik30.04.2013. u 00:10
    Baš punjenje. Villa ima gro odličnih mladića i sposobni su ovako eksplodirati, pogotovo kad im protivnik ovako zdušno pomogne. A Wigan ide na mlin dok se ne razbije, očito je dosta tih čudesnih izvlačenja u zadnji čas, ovaj put padaju.
  • Obrisan korisnik29.04.2013. u 23:13