Premiership, 35. kolo, 28.04.2013, 14:30 h
Reading 0:0 Queens Park Rangers
Queens Park Rangers

Reading i Queens Park Rangers remijem se poslali u drugu ligu

Ante Zovko • nedjelja, 28.04.2013.

Odigravši 0:0 na Madejskom, Reading i Queens Park Rangers tri kola prije kraja ispali su iz Premier lige. Samo je pobjeda jednoj od momčadi omogućava nastavak borbe, no fenjeraši su potpuno razočarali navijače na Madejskom.

Momčadi su ušle u susret sa spoznajom da i poraz i neriješen ishod znači automatsko ispadanje u drugu ligu. Na kraju ispali su i jedni i drugi, kao da nisu vjerovali da mogu izboriti ostanak čak i u slučaju nedjeljne pobjede.

Poslije prvog dijela nisu se rivali za ostanak mogli pohvaliti izrazitim prilikama. Granero je bio najbliži u 12. minuti kad je iz slobodnog udarca okrznuo Readingovu prečku.

Jose Bosingwa bio je jako neuvjerljiv u dvobojima, pa mu je u završnici poluvremena Kelly pobjegao i pao u kaznenom prostoru, no sudac je odmahnuo i pokazao da se igra nastavi.

Granero je opet privukao pozornost početkom nastavka, opet iz slobodnog udarca, ovaj put iz mnogo bliže udaljenosti, s ruba šesnaesterca. I opet je pogodio okvir, ovaj put lopta je okrznula stativu.

Readingova najbolja šansa došla je poslije sat vremena igre. Pogrebnjak je pobjegao Bosingwi i pokušao plasirati loptu u suprotni kut, ali nije ju dovoljno dobro zavrnuo i otišla je pored gola.

Bez obzira na ulog, niti jedna niti druga momčad nisu se iskazivale energetičnošću, sve je mirisalo na remi. Reading je ipak bio nešto bliže pobjedi kad je Green izbacio preko gola Morrisonov udarac glavom.