Šibenik 4:1 HAŠK
HAŠK

Šibenčanima druga uzastopna pobjeda, HAŠK-u četiri komada na Šubićevcu

Sa Šubićevca:Ivana Jurica • subota, 27.04.2013.

Još od 2. ožujka čekali su Šibenčani na novu domaću pobjedu. Tad je stradao Radnik, a ovog puta posljednjeplasirani HAŠK. Slavili su Šibenčani danas s 4:1, po kiši i izuzetnom teškom terenu. Dvostruki strijelac u pobjedi Šibenčana bio je Miro Slavica, a po jedan su gol postigli Marko Kartelo i Franjo Tepurić.

Šibenik – HAŠK 4:1 (2:1)

Šibenik, stadion Šubićevac, gledatelja 150
Sudac: Igor Pajač – Zelina

Strijelci: Kartelo 10', Slavica 32' – 11 m, 88', Tepurić 63' – Krznar 31'
Žuti kartoni: G. Živković 85' – Mandić 31'

Šibenik: Radošević, Tomić, Fuštar, Ćaleta-Car, Blaić, G. Živković, Kartelo, Jakoliš (od 70. Vuk), Gović (od 57. Tepurić), Čuljak (od 64. Španja), Slavica. Trener: Damir Petravić.

HAŠK: Nevistić, Ribić, Deković, Stilinović, Škorić, Krajček, Krznar, Mandić (od 65. Majcenić), Jusufi (od 46. Nimac), Adžić (od 74. Barišić), Ljubičić. Trener: Ratko Ninković.

Težak, kišom natopljen teren dočekao je igrače na otvaranju susreta. A do prve se opasnije akcije čekalo do osme minute kad je najraspoloženiji igrač domaćih u uvodnom dijelu utakmice, Marin Jakoliš, s desne strane pokušao iznenaditi gostujućeg vratara, ali otišlo je pored gola. Ali samo dvije minute kasnije mreža gostiju se zatresla: opet je razigrani Jakoliš ubacio s desne strane, u skoku je na 11 – 12 metara najprisebniji Kartelo koji glavom svoju momčad dovodi u vodstvo.

Gosti su prvi put zaprijetili u 13. minuti i to iz kontre, nakon Šibenikova kornera, ali Mandić, poslije ubačaja s lijeve strane, nije bio precizan. Pokušavali su Narančasti iz prekida, Fuštar i Tomić nisu uspjeli, prijetio je i kapetan Blaić udarcem iz daljine, Nevistić je dobro reagirao. U 25. minuti solo akcija najmlađeg Šibenikova prvotimca Jakoliša: osvojio je loptu na centru, sjurio se u kazneni prostor, pao nakon duela s braničem gostiju, no, sudac nije pokazao na bijelu točku. I dvije minute kasnije 16-godišnji Jakoliš opet je u glavnoj ulozi, nakon što je prevario nekoliko gostujućih igrača asistirao je Slavici, njegov su ubačaj gosti ipak uspjeli očistiti ispred igrača u Narančastom.

I onda u 30. minuti izjednačenje. Poslije kornera Radošević je odlično obranio udarac igrača HAŠK-a, a u nastavku akcije odbijanac su ponovno prihvatili goste, točnije Krznar koji je s desne strane pogodio za izjednačenje. Ali nije dugo stajao taj rezultat na semaforu. U 32. minuti prava mala opsada gostujućeg gola: pucali su domaćini iz više pokušaja, a kad je Gović srušen u skoku nakon ubačaja Jakoliša, sudac Pajač pokazao je na bijelu točku. Loptu je uzeo Slavica i pogodio, iako je vratar Nevistić dirao loptu, nije uspio zaustaviti udarac domaćeg napadača.

Dvije zadnje situacije u prvom poluvremenu odigrale su se u domaćem kaznenom prostoru. Nakon što je veznjak Živković pogriješio na sredini igrališta, Ljubičić je prevario i domaćeg stopera, ali nije bilo preciznosti u njegovu udarcu, otišlo je pored gola. U zadnjim trenucima poluvremena gostujući trener Ninković tražio je kazneni udarac nakon što je Adžić završio na travi, ali zviždaljka suca Pajača nije se oglasila.

Poslije dvije neiskorištene obećavajuće prilike, domaćini su do povećanja vodstva stigli u 63. minuti. Čuljak je ubacio s lijeve strane, a Tepurić, koji je samo pet minuta ranije ušao u igru, u sredini kaznenog prostora dotaknuo je loptu koja se od stative odbila u gol. Lijep pogodak Šibenikova napadača za jubilarni deseti gol ove sezone. Nešto kasnije mogli su Narančasti i do novog gola, no, Tomić nije uspio dobro zahvatiti Blaićev centaršut i uputiti opasniji udarac prema golu gostiju.

Prvi put u nastavku gosti prijete u 76. minuti: pucao je Krajček, a Radošević je njegov udarac obranio. Pokušao je potom zaprijetiti i Majcenić, ravno u vratara domaćih. Imali su gosti i obećavajući slobodan udarac u zoni šuta, ali pogodili su tek Blaića u bloku. Najveću priliku za novi gol gosti su imali u 86. minuti, ali istaknuo se sjajnom obranom odlični Radošević.

Pogodak je pao na suprotnoj strani, a sve je sam napravio Slavica: na centru je oduzeo loptu, prošao sve suparničke igrače i vratara Nevistića i onda lako pogodio nebranjenu mrežu. S dva gola HAŠK-u Slavica se i izjednačio s Tepurićem na vrhu klupske ljestvice strijelaca. Do kraja utakmice mogao je Tepurić postići i novi gol, ali nije bilo preciznosti.

Šibenik je tako stigao do svoje druge uzastopne pobjede, odnosno četvrtog pozitivnog rezultata u nizu. A poboljšanju bodovnog salda nadaju se Šibenčani i u sljedećem kolu kad ih očekuje gostovanje kod Dugopolja.