Hrvatski Dragovoljac povećao prednost pred Rudešom

Sportnet • ponedjeljak, 29.04.2013.

Pet kola prije kraja drugoligaškog natjecanja situacija na vrhu postaje sve jasnija. Dragovoljac je pobijedio, Rudeš izgubio i čini se da je pitanje prvaka riješeno. U ostalim utakmicama nije bilo većih iznenađenja, sve pobjede su odnijele domaće momčadi.

25. kolo otvorio je Hrvatski dragovoljac koji je u petak ugostio trećeplasirani Solin. Solinjani su prije utakmice zaostajali pet bodova i nadali su se da se s pobjedom mogu uključiti u borbu za prvo mjesto. Na igralištu Stjepana Spajića derbi kola došlo je pogledati 450 gledatelja. U tvrdoj utakmici s puno taktiziranja s obje strane, više sreće imao je domaći Dragovoljac. Jedini pogodak na utakmici postigao je Mario Rašić u 28. minuti. Susret je protekao bez incidenata na terenu i van njega, a ovom pobjedom Dragovoljac je osvojio 49. bod.

Drugoplasirani Rudeš izgubio je u gostima kod Imotskog. Imoćani su 14. na tablici i grčevito se bore za ostanak. Nakon učestalih kikseva u posljednjim utakmicama, Rudešu je nužna bila pobjeda kako bi ostali u igri za naslov. U neizvjesnoj utakmici, nisu bili sretne ruke. Pobjedu je Imotskom donio Glauver Pinheiro golom u 58. minuti. Gosti su tako u potpunosti kompromitirali dosadašnji dio sezone, te nakon najnovijeg kiksa zaostaju sedam bodova za Dragovoljcem.

U Velikoj Gorici Gorica je ugostila Zelinu. Gorica je pobijedila 1:0, očito najpopularnijim rezultatom ovog kola. Prvo poluvrijeme proteklo je u rastrganoj igri u kojoj pogoci nisu viđeni. Pobjedu je domaćinu donio Šćrbec u 60. Minuti. Plasman obje momčadi ostao je nepromijenjen, Gorica je 12., Zelina sedma.

S 1:0 pobjedu je odnio i Mosor nad Vinogradarom. Susret je pratilo 100 gledatelja, a pitanje pobjednika je riješeno u 54. minuti golom Šerića. Kod gostiju crveni karton je zaradio Matovina nakon što je skupio dvije javne opomene.

Puno raspoloženiji strijelci su bili u Sesvetama, gdje je pred 400 gledatelja Radnik svladao Primorac iz Stobreča s 3:1. Čabraja je postigao prvi pogodak za domaćine u 49. minuti, ali gosti su izjednačili već pet minuta kasnije golom Peričića. Prednost Radniku vraća Perić u 67. minuti, a točku na i stavlja Babić u 76. Susret je začinio i nervozni trener gostiju Bilobrk koji je isključen u 63. minuti. Suca utakmice Malekinušića uvrijedio je ružnim odabirom riječi te će sljedeću bitku svoje momčadi gledati s tribina.

U Kostreni je Pomorac pobijedio Lučko rezultatom 2:1. U susretu timova iz sredine ljestvice, prvi je mrežu zatresao igrač Pomorca Sušac u 18. minuti. Izjednačio je Sablić u 58., a pobjedu Kostrenjanima donosi Pilčić u sedam minuta prije kraja golom iz penala. Pomorac je sada deseti, a Lučko na šestoj poziciji.

tekst: Toni Rončević