Junak 1:0(0:0) Dugopolje
Dugopolje

Junak zasluženo do tri boda protiv Dugopolja

S Gradskog stadiona u Sinju:Mišo Gulić • subota, 27.04.2013.

Junak se nakon vrlo tvrde utakmice sasvim zasluženo uspio izboriti za pobjedu nad Dugopoljem, čime se iskupio za poraz u prošlom kolu, a novi bodovi ponovno su, pet kola prije kraja, rasplamsali sinjsku nadu u opstanak...

Junak - Dugopolje (0:0)

Sinj, Gradski stadion, gledatelja: 300

Suci: Mamić (Split), Skender (Rijeka), Mađarić (Vrsar)

Strijelac: 1:0 Kozina 72'

Junak: Runje, Matas, Medvid, Ljubas, Matić, Samardžić (od 58. Kozina), Šindik (od 63. Poljak), Malčić, Petričić, Tadić (od 71. Režić), Mandac.
Trener: Dean Računica

Dugopolje: Smodlaka, Gruica, Vučemilović-Grgić, Šare, Žuljević, Klarica, Kuzmanić (od 82. Šimunac), Kljajić, Balić, Kovač (od 61. Serdarušić), Pajčić.
Trener: Stipe Balajić

Igrač utakmice: Josip Kozina

Nakon što je prije dva kola na domaćem terenu u sudačkoj nadoknadi zabio za pobjedu protiv Zeline, Josip Kozina potrudio se biti junakom susreta i protiv Dugopolja. Junak je u većem dijelu susreta imao izraženu terensku inicijativu, dok je s druge strane Dugopolje djelovano prilično bezopasno, no u svaki duel ulazili su beskompromisno i prilično skupo (čitaj: bolno) prodali svoju kožu.

Prvih 45 minuta proteklo je u prilično rastrganoj i prilikama siromašnoj igri u kojoj je viđen tek jedan jedini konkretan pokušaj, dok se ostatak sveo na igru između dva šesnaesterca, bez osobito upečatljivih trenutaka.

Gosti su se većinom bazirali na kontre i polukontre, a jedna takva, iako je prošla bez udarca, unijela je podosta pomutnje među obranu Plavih. Naime, s lijeve strane Klarica je uputio prizeman centaršut kojeg je krajnjim naporom Mandac uspio skrenuti prema korneru ispred natrčalog Žuljevića.

Neopreznost Ljubasa u 36. minuti, kada je izgubio loptu na sredini terena, umalo je koštala Plave većih neugodnosti, ali Runje je ovaj put istrčavanjem omeo Kuzmanića koji u nastavku akcije ipak nije uspio uputiti povratnu loptu na deset metara.

Najbolja prigoda iz prvog dijela dogodila se u 41. minuti pred golom Dugopolja kada je Petričić okomitom loptom odlično uposlio Samardžića, čiji je pokušaj pravovremenim istrčavanjem blokirao vratar Smodlaka.

Nakon povratka iz svlačionice Junak je preuzeo više rizika, imao terensku inicijativu, međutim nije mu to dobrih 20-ak minuta donijelo ništa iz čega bi se mogao ozbiljnije ugroziti gol gostiju. No, trud domaćih ipak je na naplatu došao u 72. minuti.

Medvid je iz slobodnog udarca iskosa s 25 metara oštro centrirao na peterac gostiju gdje je najviši u skoku bio Kozina koji glavom pogađa za zasluženo vodstvo Junaka od 1:0.

Junak je i u nastavku igre pritiskao, tražio drugi pogodak za definitivno rješenje susreta, ali pokušaji Medvida u 83. i Matića u 90. iz blizine nisu bili dovoljno precizni. Odlično je u sudačkoj nadoknadi i Matas prošao po boku, ali Malčić je zakasnio djelić sekunde, stoga je susret zaključen rezultatom postavljenim u 72. minuti.