La Rioja slavljem nad Granollersom osigurala treće mjesto u Ligi Asobal

Zvonka Keliš • utorak, 30.04.2013.

U sklopu 27. kola Lige Asobal momčad La Rioje sigurnom je pobjedom nad Granollersom osigurala treću prvenstvenu poziciju ostavivši iza sebe ekipu Ademar Leona. Anaitasuna je bolja bila od Cuence, dok je Valladolid uvjerljivo svladao Puerto Sagunto. Palma del Rio je, pak, upisala svoju prvu pobjedu u drugome dijelu sezone, a Guadalajara je u nedjelju slavila nad Huescom.

Naturhouse La Rioja - Fraikin Granollers 31:27 (17:15)

Nakon poraza Ademar Leona od Barcelone momčad La Rioje novom je dobrom predstavom u 27. kolu Lige Asobal upisala pobjedu vrijednu treće pozicije u španjolskom prvenstvu. Domaćin je odmah na startu pokazao koliko je željan slavlja i novih prvenstvenih bodova stoga se odvojio na 5:2 nakon čega slijedi igra pogodak za pogodak. Uspijevaju se tako gosti približiti na samo gol zaostatka (12:13), no u svlačionice domaća momčad odlazi s +2 (17:15).

Izjednačeno je potom još bilo tek u uvodnim minutama drugoga poluvremena nakon čega La Rioja s dvije uzastopne serije pogodaka osigurava potom nedostižno vodstvo 27:21. Iako pred sam kraj dvoboja gostujuća momčad dolazi na minus tri (27:30), više od toga joj ne uspijeva te domaći rukometaši osiguravaju slavlje 31:27 vrijedno treće pozicije u Ligi Asobal. U pobjedu svoje momčadi Niko Mindegia ugradio je sedam pogodaka, dok je za Granollers Aidenas Malasinskas zabio također sedam golova.

Helvetia Anaitasuna - GlobalCaja Ciudad Encantada 25:24 (11:9)

Momčad Anaitasune u sklopu 27. je kola Lige Asobal stigla do svog 13. ovosezonskog slavlja, a minimalno je bolja na svom terenu bila od ekipe Cuence. Iako su gosti bolje ušli u susret te su poveli 2:1 domaćin je ubrzo uzeo stvari u svoje ruke te je preokrenuo rezultat u svoju korist (3:2, 8:5). Do odlaska na odmor gostujuća se momčad približava svom suparniku koji na predah ipak odlazi s prednošću od dva pogotka (11:9).

Nastavak susreta donio je svakako razigranije obje momčadi, a samim time i više pogodaka. Gostujući rukometaši stoga odmah u uvodnim minutama drugoga dijela uspijevaju poravnati rezultat (11:11), no u 21. minuti oni domaći odlaze na 20:18 pa 23:20 te na koncu upisuju minimalno slavlje 25:24. Najefikasniji u redovima pobjednika bio je Ruben Montavez sa sedam postignutih pogodaka, dok je najbolji kod Ciudad Encantade bio Guillermo Corzo s devet golova.

Cuatro Rayas Valladolid - Fertiberia Puerto Sagunto 26:20 (13:8)

Zanimljivo je u sklopu 27. kola španjolskog rukometnog prvenstva bilo u Valladolidu gdje je domaćin uvjerljivo stigao do slavlja nad ekipom Puerto Sagunta. Dobro su gosti otvorili susret, poveli 3:2 da bi se domaća momčad potom pokazala boljom i uvjerljivijom. Nakon 8:5 ulazi u novu seriju te samo dodatno povećava svoju prednost za 13:8 vodstvo na poluvremenu.

Sam start drugoga dijela donio je novo domaće odvajanje (16:9) nakon čega se budi i gostujuća momčad da bi uslijedila igra pogodak za pogodak. Pri vodstvu Valladolida 22:14 gostujući rukometaše redaju četiri pogotka u nizu, no dovoljno im je to tek za dolazak na minus četiri (18:22), stoga domaći rukometaši na koncu slave s velikih šest pogodaka prednosti (26:20). Odličan je u redovima Valladolida bio Fernando Hernandez s deset pogodaka, dok su se kod Puerto Sagunta istaknuli Iker Serrano i Jose Manuel Garcia s po tri gola.

Palma del Rio - Villa de Aranda 29:28 (16:13)

Iako je matematički gledano već sasvim sigurno ispala iz elitnog španjolskog rukometnog društva, momčad Palme del Rio tri je kola prije kraja uspjela upisati svoju prvu pobjedu u drugome dijelu sezone i to u samoj završnici protiv Ville de Arande. Domaćin je od samoga starta pokazao koliko je uistinu željan slavlja te je tako poveo 6:4 pa i 14:11. Nije stoga dopuštao svom suparniku da mu se približi te na isteku 30. minute ima prednost od tri pogotka (16:13).

Međutim, gosti su nastavak otvorili serijom 4-1 čime poravnavaju rezultat koji sve do same završnice ostaje izjednačen. Nakon gostujućeg vodstva 25:24 slijedi novo izjednačenje 28:28 da bi Luis Felipe Jimenez donio slavlje svojoj momčadi realiziranim sedmercem na samome kraju susreta. Luis Felipe Jimenez s osam je pogodaka predvodio svoju momčad do pobjede, dok je isto toliko golova za Villu de Arandu zabio Diego Camino.

Quabit Guadalajara - Huesca 27:25 (16:14)

Momčad Guadalajare u 27. je kolu Lige Asobal na svom terenu iznenadila rukometaše Huesce te je nakon zanimljivih 60 minuta igre osigurala pobjedu s dva pogotka razlike. Izjednačeno je bilo u uvodnim minutama dvoboja nakon čega se domaćin ipak polako, ali sigurno počinje odvajati od svog suparnika (5:5, 8:6). Do kraja prvoga dijela domaća momčad čuva stečenu prednost stoga semafor na poluvremenu pokazuje domaće vodstvo 16:14.

Zanimljivo je bilo i u nastavku kada se gosti trude smanjiti svoj zaostatak, stižu tako i na minus jedan (16:17, 17:18), no ne uspijevaju i poravnati rezultat. Odvajaju se tada domaći rukometaši na sigurnih 23:20 te konačno upisuju slavlje 27:25. Draško Nenadić predvodio je Guadalajaru do pobjede sa šest pogodaka, dok se Gerard Espigol kod Huesce sedam puta upisao u listu strijelaca.