Cibona odjurila u drugoj četvrtini, Alkar i dalje praznih ruku

Iz Doma Dražena Petrovića:Ivor Krapac • utorak, 30.04.2013.

Košarkaši Cibone došli su do devete pobjede u Ligi za prvaka. Vukovi su u 10. kolu kod kuće pokazali previše za sinjski Alkar, čiji je otpor trajao nešto više od jednu četvrtinu. Nakon što je momčad Danijela Lutza pobjegla do 15 poena prednosti u drugoj dionici, sve ostalo bilo je samo formalnost...

Cibona je došla do 9-1, a Alkar pao na 0-10 poslije međusobnog susreta u Domu Dražena Petrovića u 10. kolu Lige za prvaka. Uoči utakmice, nije bilo teško predvidjeti da će pobjeda pripasti Vukovima, koji su obavili posao slavivši s okruglih 30 razlike, 102:72.

Sukladno očekivanjima, bila je to prilika da Danijel Lutz koristi sve svoje adute koji su bili spremni za utakmicu. Među njima ovog puta nije bio Dario Šarić, koji nije ulazio u igru zbog ozljede gležnja pretrpljene u pobjedi u Zadru.

Ciboni je za rješenje utakmice bilo dovoljno 10 nešto kvalitetnijih minuta u drugoj četvrtini. Početkom utakmice, to nije izgledalo dobro za Vukove. Ponajprije zbog nekoliko izgubljenih lopti previše i već uobičajene Blassingameove obrambene nonšalancije na drugom kraju parketa, Alkar se tijekom prve četvrtine držao donekle blizu, s najvećim zaostatkom od sedam razlike, s koliko su gubili tri puta.

U drugu četvrtinu ušlo se s 26:21 za Cibonu, a nakon što je Alkar Bilićevom tricom smanjio na 26:24, slijedile su minute koje su prelomile utakmicu. S pet poena povratnika Davora Kusa i četiri ubačaja Marka Jagodića Kuridže iz slobodnih bacanja, sa sudačkim kriterijem koji je kažnjavao praktički svaki obrambeni kontakt gostujućih igrača u reketu, Vukovi su serijom od 13:0 pobjegli do 39:24 pet i pol minuta do poluvremena.

Do 15-minutnog predaha u svlačionicama, Lutzova momčad podizala je razliku i na kraju druge dionice došla i do dotad najvećih 59:35. U tom razdoblju, nešto više od tri minute do poluvremena, velika prednost Vukova donijela je priliku da prvi put u igru uđe Marko Arapović, čime je Cibonin trener izrotirao sve svoje adute s klupe, s izuzetkom ozlijeđenog Šarića.

Preostalih 20 minuta više nije moglo promijeniti ništa bitno. Vrijedno izdvajanja bilo je da je Marko Arapović u trećoj četvrtini ubilježio osam poena i da su u tom razdoblju Vukovi bili nadomak 30 razlike, kod 66:37 u 22. minuti. No, do ulaska u posljednju četvrtinu Alkar je zaustavio pad i približio se na -21, sa 75:54 na semaforu nakon 30 minuta košarke.

Cibona je u završnoj dionici stigla i preko 30 razlike, najviše kod +35 (96:61) u 37. minuti, a nešto kasnije Marko Arapović pobrinuo se za "stotku" na semaforu, ubačajem za 100:64 za Vukove.

Arapović je ovog puta iskoristio pruženu priliku s 14 poena i šest skokova za nešto više od 18 minuta na parketu, sa 7/9 iz igre, 7/8 za dvicu i 0/1 za tricu. Jerel Blassingame upisao je 15 poena, pet osvojenih lopti i četiri asistencije, a DJ Strawberry 14 poena, pet skokova i tri asistencije.

Goste iz Sinja vodili su Antonio Bilić (15 poena, tri asistencije) i Luka Žitko (13 poena, šest skokova).

• Obrisan korisnik02.05.2013. u 09:47
    ajd'....fala kurcu da je mali arapović dobio poštenu minutažu! mogao je to i u nekim prijašnjim tekmama.
  • cimbo01.05.2013. u 01:54