Kvarner preokretom u posljednjoj četvrtini do vrijedne pobjede protiv Šibenčana

Branimir Korać • utorak, 30.04.2013.

Košarkaši Kvarnera upisali su pobjedu u susretu desetog kola Lige za prvaka na domaćem parketu protiv Jollyja. Riječani su slavili rezultatom 60:56 unatoč kriznom razdoblju u trećoj četvrtini kada su gosti preuzeli kontrolu nad rezultatom...

Deseto kolo Lige za prvaka donijelo je dvoboj dvije momčadi koje konkuriraju za ulazak u četvrtfinale PH. Kvarner je trebao pobjedu na svom parketu protiv Jollyja kako bi te šanse ostale što realnije i na kraju ju je i ostvario.

Bila je to utakmica puna preokreta u kojoj su gosti imali zanimljivu prednost, ali nisu izdržali u posljednjih deset minuta i na kraju su upisali poraz.

Kvarner je nastupio oslabljen neigranjem Jure Škifića i to se osjetilo na njegovoj prezentaciji. Nedostajali su Škifićevi poeni, ali u završnici susreta iskočili su neki drugi igrači i to mu je pomoglo na putu do pobjede.

Domaćin je odradio dobro prvo poluvrijeme, imao je u 15. minuti i priličnu prednost kada je vodio 30:18, ali Šibenčani su uspjeli do završnice prvog dijela smanjiti zaostatak na podnošljivijih 33:29.

Početak drugog dijela bio je vrlo loš za domaćina koji je ušao u krizu i nije uspio punih sedam minuta doći do koša iz igre što je Jolly iskoristio za potpuni preokret i bijeg na 43:34.

Imali su gosti prednost od devet poena i na početku posljednje četvrtine kada su poveli 48:39 te 50:41, no nakon toga je Kvarner zaigrao bolje i okrenuo stvari na svoju stranu.

Serijom 13:2 do same završnice susreta preuzeo je vodstvo, a nakon trice Širka za 57:54, gosti su promašili dva od četiri slobodna bacanja, Cinac je održao prednost Riječana, a kada je Ross u završnici promašio tricu za poravnanje, priči je bio kraj.

Kvarner su u ovom susretu predvodili Matteo Juričić sa 17 poena (7/9) i Dino Cinac s 14 poena (5/11). Ivica Radić je uhvatio 11 skokova, ali je iz igre šutirao katastrofalnih 2/15.

U šibenskom sastavu Ronald Ross je ubacio 17 poena (8/21) uz pet skokova dok je Domagoj Bubalo dodao 11 poena (5/6).

• Obrisan korisnik02.05.2013. u 09:49
    bravo za kvarner! zadnje 2 tekme protivnike ostavili na 53 i 56 koševa! očito mali anzulović zna svoj posao! posebno je vrijedna ova pobjeda, protiv jakog jolly-a izborena bez najboljeg igrača-škifića!
  • valderrama01.05.2013. u 10:20