Jolly JBŠ i dalje na četvrtom mjestu, opravdali status favorita protiv Sinjana

Ivana Jurica • nedjelja, 05.05.2013.

Važnu pobjedu kojom su i dalje ostali na četvrtoj poziciji na ljestvici ostvarili su košarkaši Jollyja Jadranske banke Šibenik. Na svom su Baldekinu sa 86:80 pobijedili Alkar, uz ne baš uvjerljiv dojam i igru kakvu su pružali u ranijim utakmicama. No, za njih je najvažnije da su bodovi upisani, bodovi koji ih i dalje drže pretendentom za mjesto u doigravanju za naslov prvaka.

Slavko Modrić tricom je otvorio susret. Odgovaraju mu na identičan način Gabrić i Naletilić za prvo vodstvo Jollyja (6:3). Sinjani su potom ponovno u vodstvu, poslije koševa Kanaeta, Matića i Željka Župića. Domaći košarkaši vežu dvije nove trice, opet Gabrić i Naletilić i ponovno prednost vraćaju na svoju stranu (14:11). Imaju Šibenčani i plus šest (18:11), ali serijom koševa Žitka Sinjani dolaze do izjednačenja – 18:18. Butorac zakucavanjem Jolly opet dovodi u vodstvo, Žitko na kratko vraća prednost na gostujuću stranu, a za 22:21 na kraju četvrtine precizan je s linije slobodnih bacanja Ross.

Domaći košarkaši u drugoj četvrtini polako povećavaju svoju prednost. Od plus sedam (32:25) nakon trice Mrve u 14. minuti, do prvog dvoznamenkastog vodstva u 16. minuti – 37:27. Do kraja prvog poluvremena Velićeva je momčad dodatno povećala prednost: Ross je postigao tricu, Vrsaljko koš i slobodno bacanje pa se na poluvrijeme otišlo rezultatom 47:31.

Šibenčani tada kao da su malo posustali, pomislili da je sve riješeno. Sinjanima se otvorio šut, krenule su trice. Postigli su ih gosti osam u trećoj četvrtini (Gaurina, S. Modrić i Jugo) i gotovo se u potpunosti istopila prednost domaćeg sastava. Poslije tri uzastopne trice, za 58:52, Velić je morao pozvati time-out. Jugo je u dva navrata smanjivao na minus četiri (58:54, 60:56), odgovorio je Butorac tricom, ali i Gaurina s nove dvije za plus tri domaće momčadi na kraju treće četvrtine (65:62).

Tricom je zadnju dionicu igre otvorio Katura. Odgovorio je i Bilić za povratak svoje momčadi na minus pet (70:65). Koš i slobodno bacanje Butorca, zatim i koševi Bubala i Kature Jollyju su u 35. minuti još jednom donijeli deset koševa prednosti (77:67). Košem Matića Alkar dolazi na minus šest, a Naletilić u sljedećem napadu postiže tricu. Precizan je i Željko Župić. U zadnje dvije minute Šibenčani ulaze s 82:76. Dilema oko pobjednika više nije bilo, gostima dalekometni šutovi više nisu ulazili, a Velićevi su igrači preko Naletilića potvrdili pobjedu.

U pobjedi, rezultatom 86:80, najefikasniji je kod Jollyja bio upravo Naletilić sa 17 poena, Butorac je dodao 15, a Bubalo 13. Kod Sinjana najefikasniji Slavko Modrić s 23, te Žitko i Jugo s po 13 koševa.