3. HNL: Segesta na korak do potvrde naslova prvaka, gužva u borbi za ostanak

Branimir Korać • ponedjeljak, 06.05.2013.

Odrađeno je 26. kolo u 3. HNL središte nakon kojeg je prednost Segeste nad drugoplasiranim skočila na velikih 12 bodova i samo teorija još drži Dugo Selo u igri za prvo mjesto. Četiri kola do kraja Segesta treba osvojiti tek bod ili Dugo Selo ne smije upisati sve pobjede da bi Siščani osigurali kvalifikacije za Drugu HNL...

Nogometaši Dubrave došli su do vrijednih bodova koji ostavljaju nadu u ostanak živom. Na svom travnjaku su ugostili dobru momčad Stupnika i slavili rezultatom 2:0. Do vodstva su stigli već u 18. minuti pogotkom Marka Brekala da bi do konačnih 2:0 došli golom Davora Kanjuha iz kaznenog udarca u 78. minuti susreta.

U dvoboju otpisanih Gaj je svladao Trešnjevku 2:0 i po prvi put ove sezone uspio je povezati dvije pobjede. Domaćin je mogao i uvjerljivije slaviti da je Karlo Bobinec bio precizan s bijele točke početkom drugog dijela. Junak momčadi iz Mača bio je Davor Iskrić koji je postigao oba pogotka - prvi u devetoj, a drugi u 81. minuti susreta.

Samoboru su u borbi za ostanak bodovi važniji nego Bistri i može biti zadovoljan ishodom međusobnog susreta. Slavio je s minimalnih 1:0 i to zahvaljujući golu Matije Grgečića u 51. minuti susreta.

Lokalni derbi između Segeste i Lekenika završio je pobjedom Segeste 2:1 kojom je Segesta došla nadomak osiguranja prvog mjesta. Pobjedu domaćinima donio je s nova dva pogotka prvi topnik lige Igor Prijić, a gosti iz Lekenika unatoč solidnoj igri uspjeli su tek do počasnog gola i to preko Josipa Celčića u 93. minuti.

Trnje više ne drži drugo poziciju već je najbliži Segestin pratitelj Dugo Selo. Dugo Selo je u ovom kolu gostovalo kod Trnja i slavilo 3:0 zahvaljujući golovima Sergeja Jakirovića, Ćirila Guje i Antonija Lukića. Domaćin je u nastavak ušao s rezultatskim zaostatkom 2:0 i bez ozlijeđenih vratara Martina Arežine i napadača Marka Tadića što je bio dodatni hendikep.

Prava golijada viđena je u Kurilovcu gdje je Tekstilac svladao domaći Udarnik s 4:3. Već u prvih pola sata palo je čak pet golova, gosti su bolje otvorili utakmicu i na kraju su i slavili. Trebalo je deset minuta Tekstilcu da povede 2:0 golovima Antonija Halilovića i Mihovila Geljića. Zatim se deset minuta čekalo na novi pogodak da bi u narednih deset minuta postignuta još tri. Domaćin je dva puta smanjivao zaostatak golovima Josipa Dolibašića i Ante Radoša, a prednost Tekstilca održao je Josip Gusković. Na poluvrijeme se otišlo vodstvom gostiju 3:2, a kada je Matej Dumbović u 81. minuti zabio za 3:3 činilo se da će bodovi biti podijeljeni. Ipak gosti na kraju dolaze do pobjede i to golom Luke Toša u 86. minuti.

Vrapče na svom travnjaku nije imalo popusta za momčad Maksimira i slavilo je s 2:1. Domaćin neopterećen ulazi u završnicu sezone, a u ovom susretu je slavio zahvaljujući golovima Branimira Bazine u 39. i 71. minuti. Počasni pogodak za Maksimir postigao je u 90. minuti mladi Tomislav Žuljević.

Vrbovec se s tri uzastopne pobjede polako izvlači iz one najugroženije zone, a treća je ostvarena protiv posljednjeplasiranog Strmca 2:1. Početkom drugog poluvremena slomljen je otpor gostiju pogotkom Marka Prskala nakon kojeg je odmah Mario Pavec povisio na 2:0. Četiri minute prije kraja momčad iz Bedenice je uspjela smanjiti zaostatak preko Filipa Pluščeca, međutim do boda nije mogla.