Domaćini maksimalni u 26. kolu 3. HNL Zapad, Grobničan četiri boda od titule

Igor Šestak • utorak, 07.05.2013.

Tijekom proteklog vikenda odigrane su utakmice 26. kola 3. HNL Zapad, a svih osam domaćina upisalo je pobjede. Gosti su uspjeli postići tek pet pogodaka i ostali su bez osvojenog boda. Momčadi iz vrha tablice upisale su pobjede, što znači da se Grobničan dodatno približio osvajanju naslova prvaka. Trebaju mu još samo četiri boda za potvrdu prvog mjesta. Uspješni su bili Krk i Nehaj, a važne pobjede u donjem dijelu tablice upisali su Crikvenica i Rudar iz Labina.

Momčad Grobničana sve je bliže naslovu prvaka 3. HNL Zapad. U 26. kolu pred svojim je navijačima s 3:1 svladala Jadran iz Poreča i očuvala uvjerljivo vodstvo na tablici. Četiri kola prije kraja sezone Krku bježi osam bodova. Prema 16. ovosezonskoj pobjedi Grobničan je pogurao Admir Malkić pogotkom već u šestoj minuti, a na 2:0 je povisio Ivan Sertić u 23. minuti. Obrani Grobničana u 31. minuti se dogodio kiks i Omar Abuselyana je smanjio zaostatak Jadrana udarcem s bijele točke. S rezultatom 2:1 ušlo se u drugo poluvrijeme, a promjena na semaforu nije bilo sve do 90. minute, kada je pobjedu Grobničana potvrdio Stjepan Jukić iz kaznenog udarca.

Krk se kao domaćin prilično namučio protiv fenjeraša Jedinstva. Gosti su držali "nulu" sve do 73. minute, kad je njihovu mrežu "načeo" Andrej Nenadić. Da igrači Krka za bodove ne bi strepili do samog kraja pobrinuo se Fulvio Poropat pogotkom za konačnih 2:0 u 83. minuti. Tri minute kasnije zbog prigovora i nesportskog ponašanja s klupe je udaljen trener Krka Alen Horvat, ali njegova je momčad ipak upisala tri boda i sačuvala drugo mjesto.

Uspješan je bio i trećeplasirani Naprijed. U najefikasnijoj utakmici kola na svom je terenu s 4:2 bio bolji od Novalje. Gosti s Paga poveli su u Hreljinu u desetoj minuti golom Marijana Kraljevića, no izjednačenje je stiglo samo šest minuta kasnije zahvaljujući pogotku Igora Hamidovića. Do poluvremena Naprijed je realizirao preokret. Strijelac za 2:1 bio je Paolo Škulić u 41. minuti. Gosti nisu posustali i u 65. minuti su stigli do izjednačenja. Strijelac je bio džoker s klupe Šime Jakušić. Rezultat 2:2 stajao je do 81. minute, a onda je novu prednosti domaćinima donio Edi Petrović. Duboko u sudačkoj nadoknadi konačnih 4:2 postavio je Rene Ende.

Uspješno kolo klubova iz gornjeg dijela ljestvice upotpunili su Rovinj, Orijent i Buje pobjedama bez primljenog pogotka. Rovinj je s 2:0 pobijedio Novigrad, a oba pogotka postigao je Agron Barlecaj. Vinodol i Nehaj poraženi su pak s glatkih 3:0 na gostovanjima kod Orijenta i Buje. Strijelci za Orijent bili su Stjepan Mikulić u 41., Vedran Čubelić u 71. i Dino Bajramović u 76. minuti, dok su Buje do pobjede odveli Mihajlo Bojić, Dario Šendula i Alen Uran.

Od klubova iz donjeg dijela tablice važne su pobjede upisali Crikvenica i Rudar Labin. U uzbudljivoj utakmici Crikvenica je slavila protiv Opatije rezultatom 3:2 zahvaljujući odličnom početku utakmice. U prvih 17 minuta poentirali su Goran Pišković i Dario Jovanović, a na visokih 3:0 povisio je Pišković u 62. minuti svojim drugim pogotkom. Činilo se tada da je utakmica gotova, ali gosti iz Opatije nisu tako mislili. U 74. minuti unijeli su nemir u domaće redove pogotkom Damira Radomira, a isti je igrač u 89. minuti pogodio za 3:2. U završnim minutama senzacija se ipak nije dogodila i Crikvenica je osvojila sva tri boda.

Rudar Labin je do bodova došao zahvaljujući minimalnoj pobjedi protiv Halubjana. Gosti su već u drugoj minuti ostali bez isključenog Muhameda Omerovića, ali igrači Rudara nikako nisu uspijevali kapitalizirati brojčanu prednost. Ipak, na kraju su slavili, a za to je najzaslužniji Izidor Čerljenko, strijelac pogotka u 87. minuti. Bila je to treća pobjeda Rudara u posljednje četiri utakmice i približila ga je ostanku u ligi.