3. HNL Jug: Val minimalno poražen u Omišu, čast gostiju spasio Kamen remijem u Makarskoj

Sportnet • srijeda, 08.05.2013.

Proteklog vikenda odigrano je 26. kolo 3. HNL jug. U osam utakmica, sedam pobjeda su odnijele domaće momčadi, a jedini uspjeh gostiju jest remi Kamena iz Ivanbegovine u Makarskoj protiv Zmaja. Najjača ekipa lige, Val, poražen je na gostovanju u Omišu no i dalje ima sigurnu prednost na samom vrhu tablice.

Prvoplasirani Val je iznenađujuće izgubio u Omišu kod istoimenog domaćina s minimalnih 1:0. Omiš je momčad iz sredine ljestvice ali u ovom kolu su uspjeli iznenaditi lidera prvenstva. Jedini pogodak na utakmici postignut je već u 12. minuti, a strijelac je bio Pivčević. Unatoč porazu, Kaštelani i dalje uvjerljivo drže prvo mjesto s devet bodova prednosti ispred prvog pratitelja Zmaja s Korčule.

Korčulani su bili uspješni u ovom kolu te su se pobjedom na domaćem terenu protiv Jadrana iz Ploča probili na drugo mjesto. Utakmica je završila rezultatom 1:0, a gol je dao Kaleb u 30. minuti iz penala. Susret je pratio rekordni broj gledatelja u ovom kolu, njih 500. Jadran sada ima samo bod više od pretposljednjeg Primorca iz Biograda.

Jadran iz Kaštel Sućurca je ubilježio najuvjerljiviju pobjedu 26. kola. Bili su bolji od Velebita rezultatom 5:0. Na prvi pogodak trebalo je čekati do 37. minute. Otpor Velebita slomio je Periš. Do kraja poluvremena golove daju još Kapitanović iz najstrože kazne te Đuras. U nastavku Jadran daje još dva gola i zaokružuje "petardu" protiv Benkovčana. U strijelce su upisao Vuletić u 54. minuti, a u 55. konačan rezultat je postavio Kapitanovič svojim drugim pogotkom.

GOŠK je poražen iznenađujuće visokim rezultatom u Metkoviću. Neretva se od početka nametnula kao bolji takmac, ali nema sumnje kako im je posao olakšao gostujući branič Lekaj koji je već u trećoj minuti isključen iz igre zbog prekršaja u stopostotnoj prigodi za postizanje pogotka. Golove su dali Milinković u 20., Čačić u 40., Rako u 45. i Ereš u 67. minuti.

Najgrublja utakmica odigrala se u Opuzenu gdje je Neretvanac slavio protiv Uskoka s 2:1 pred 300 gledatelja. Pokazana su dva crvena i osam žutih kartona. Krešić je isključen u 68. minuti zbog "pljuvanja protivničkog igrača", a kod gostiju isključen je Đuričić u 86. minuti. Oba gola za Neretvanac dao je Vasilj, a počasni pogodak za Uskok je postigao Grković u 89. minuti.

U Čilipima je Konavljanin savladao Hrvace 2:0. Pogotke su postigli Barać u petoj i Šmanjak u 28. minuti. Hrvace je palo na peto mjesto te ima 40 bodova, a Konavljanin je sedmi s bodom manje.

Biogradski Primorac je nadvisio Zagoru 2:0 na domaćem terenu. Strijelci su bili Burčul u 13. i Prgomet u 34. minuti. Unatoč pobjedi Primorac je i dalje u nezavidnoj poziciji, odnosno na predzadnjem mjestu tablice.

Jedini uspjeh gostujućih momčadi u ovom kolu je remi kojeg je izborio Kamen iz Ivanbegovine u gostima kod Zmaja. Do 70. minute mreže su mirovale, a onda je prednost Zmaju donio Kožul. Bod Kamenu spasio je u 89. minuti Juričić.

tekst: Toni Rončević