Roma
Roma 0:1 Chievo
Chievo

Josip Piršljin • utorak, 07.05.2013.

36. kolo talijanske Serie A igrat će se sredinom tjedna, a otvorili su ga međusobnim susretom Roma i Chievo. Giallorossi su lovili pobjedu kako bi zadržali nade u treće mjesto, ali momčadi iz Verone šokirala je Olimpico pogotkom u zadnjoj minuti.

Nakon što je pobijedila Fiorentinu u prošlom kolu, Roma se nadala kako do kraja sezone ipak može dohvatiti treće mjesto i kvalifikacije za Ligu prvaka. Ipak, od toga neće biti ništa jer Rimljani nisu uspjeli na svom terenu pobijediti Chievo. Štoviše, izgubili su 1:0 nakon pogotka žutih u 90. minuti. Sastav iz Verone osigurao je ostanak u ligi, dok se Roma okreće finalu Kupa protiv gradskog rivala Lazija.

Obje su ekipe počele u formaciji 3-5-2 s time da je Roma bila više ofenzivnije orijentirana. Pjanić i De Rossi su držali sredinu, Dodo i Piris su bili na bokovima, dok je Totti igrao iza Osvalda i Destra. Francuz Thereau i Rumunj Stoian bili su najistureniji u redovima gostiju.

Roma je kroz većinu utakmice napadala i pokušavala doći do pogotka i pobjede koja bi joj zadržala nade da može osvojiti treće mjesto. Igrači Aurelija Andreazzolija nisu uspjeli zabiti u prvih 45 minuta, Osvaldo je imao jednu dobru priliku. Promašili su nekoliko odličnih šansi i u nastavku. Kazna je potom uslijedila pred kraj susreta.

Florenzi je u 89. minuti bio u dobroj poziciji da zabije Chievu, ali vrlo je loše pucao iz blizine. U sljedećem napadu gostujući nogometaši uspjeli su doći do pogotka i pobjede. Drame je odlično ubacio s lijeve strane u domaći kazneni prostor, a tamo se našao Francuz Thereau i poslao loptu kroz noge Lobontu za veliko slavlje sastava iz Verone.